Węgiel w kopalni

i

Autor: PG Silesia

Pieniądze

PGG ma nowe zasady sprzedaży węgla. Ekogroszek dla cierpliwych klientów

2023-09-02 21:07

Węgiel w sklepie PGG jest do kupienia na nowych zasadach. Klienci PGG już odczuli zmiany w płatnościach za węgiel. Sprzedaż węgla w dni robocze odbywa się teraz płynniej, a klientów przybywa. Tańszy węgiel oferowany jest luzem z dowozem do Kwalifikowanego Dostawcy Węgla. Ekogroszek w workach jest trudno dostępny, dlatego wprowadzono nowe zasady sprzedaży.

PGG jest największym producentem węgla w Polsce, sprzedającym surowiec także dla indywidualnych nabywców. To dlatego cena węgla w PGG oraz zasady sprzedaży w sklepie PGG i możliwości płatności są bacznie obserwowane nie tylko przez właścicieli domów, opalanych węglem, ale także przez pośredników. Cena węgla w składach warunkowana jest ceną węgla kupowanego bezpośrednio z kopalń.

Nowe zasady sprzedaży węgla PGG

Zarząd PGG poinformował, że od połowy sierpnia ulegają zasady sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego. Konkretnie chodzi o zasady wystawiania towaru na półkę sklepową. Do tej pory węgiel oferowany był każdego dnia o godz. 8 i był dostępny w sklepie PGG do wyczerpania zapasów. Obecnie towar wystawiany będzie codziennie w dni robocze dwukrotnie.

W jakich godzinach można kupić węgiel w PGG

PGG od sierpnia oferuje węgiel w swoim sklepie w dwóch godzinach:

  • pierwsze wyłożenie towaru godz. 8.00
  • drugie wyłożenie towaru godz. 15.00

Skąd ta zmiana? Zarząd PGG odpowiada w ten sposób na liczne postulaty klientów, którzy wielokrotnie zgłaszali problemy z dostępnością węgla. Jeśli nie zalogowali się i nie kupili węgla tuż po godzinie 8.00, w ciągu dnia praktycznie nie mieli szansy tego zrobić. Dodatkowa godzina da możliwość płynnego dostarczania węgla do sklepu i jego zakupu. 

Ekogroszek w sklepie PGG

Klienci sklepu PGG od kilku tygodni informują, że pojawiają się ogromne problemy z dostępnością ekogroszku. O ile na bieżąco można się zaopatrzyć w węgiel orzech z trzech kopalń: Jankowice, Sośnica i Rydułtowy w cenie 1100 zł/tonę luzem, to złożenie zamówienia nawet na najdroższy ekogroszek z kopalni Piast-Ziemowit lub Chwałowic graniczy z cudem. 

Braki w sklepie PGG spowodowały, że momentalnie wzrosła cena tego asortymentu węgla w składach węgla. Ekogroszek kosztuje tam od 1779 zł do aż 1900 zł/tonę luzem.

Jak zapłacić za węgiel PGG

PGG informuje o dużej zmianie dotyczącej płatności za węgiel. W związku z połączeniem Przelewy24 i Dotpay 16 sierpnia 2023 r. doszło do migracji danych z panelu Dotpay do panelu Przelewy24 oraz dostosowania platformy płatności dla klientów sklepu PGG. 

W przypadku błędnego dokonania płatności za węgiel zakupiony poprzez sklep PGG w celu wyjaśnienia takich nieprawidłowości klienci proszeni są o kontakt z Biurem Obsługi Klienta Operatora Płatności pod nr telefonu +48 61 642 93 44.

Ile kosztuje 1 tona węgla w PGG?

W sierpniu 2023 r. po obniżce mamy nową cenę węgla z PGG.

Węgiel Orzech z kopalni Marcel, Ziemowit i Jankowice jest dostępny w ciągłej sprzedaży w cenie 1100 zł/tonę.

Kostka z ruchu Ziemowit kosztuje 1170 zł/t, a zatem o 100 złotych taniej od pozostałych węgli grubych w kopalniach Staszic-Wujek i Mysłowice-Wesoła. 

Karlik ekogroszek luzem kupimy za 1520 zł, natomiast groszek z kopalni Staszic - Wujek oraz KWK Wesoła kupimy luzem za 1420 zł/t.

Najdroższym oferowany węglem z PGG jest Pieklorz ekogroszek z kopalni Chwałowice oraz Piast-Ziemowit w cenie 1650 zł/tonę. Jest on jednak obecnie niedostępny.

QUIZ Słowa po śląsku to językowe pułapki. Czy znasz znaczenie?
Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od śląskiej zołzy. Nie jest to polska złośliwa kobieta, tylko:
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum
Listen on Spreaker.