Oddano do użytku nowe przejście pod torami w Strzemieszycach

i

Autor: UM Dąbrowa Górnicza

Inwestycja

Oddano do użytku nowe przejście pod torami w Strzemieszycach. Jest tu teraz bezpieczniej

Zakończyła się właśnie budowa tunelu pieszo-rowerowego w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach. Ułatwi on dostęp do peronów pieszym, osobom o ograniczonej możliwości poruszania się, a także rowerzystom.

Nowe przejście podziemne w Dąbrowie Górniczej

Można już korzystać z wygodnego i bezpiecznego przejścia podziemnego w stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce. Przypomnijmy, że z tego miejsca pasażerowie mogą wyruszyć w do Katowic, Sosnowca, Sławkowa czy Olkusza. 

Z przejścia pod torami podróżni dostaną się na perony oraz przejdą na drugą stronę miasta. Obiekt jest zadaszony i wyposażony w pochylnie, które mają za zadanie ułatwić podróżowanie osobom z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Ponadto działa także winda łącząca przejście podziemne z peronem. Żeby to było możliwe w trakcie budowy istniejący peron stacji musiał zostać nieco wydłużony. 

Powstała tu także specjalna ścieżka dedykowana dla rowerzystów. Przejście, rzecz jasna, wyposażono w system informacji pasażerskiej (nagłośnienie, oświetlenie, czytelne tablice z opisem wyjść czy kierunków jazdy pociągów). Warto także nadmienić, że w przejściu i dojściach wykonano specjalne ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą dla osób niewidomych i słabo widzących (na poręczach zostały umieszczone informacje w języku Braille’a). 

Była to wspólna inwestycja miasta i spółki PKP PLK. Wszystkie prace kosztowały ok. 9,67 mln zł i zostały sfinansowane po połowie.