Niesamowite zdjęcia strażaków z pożaru chemikaliów w Siemianowicach Śląskich. Obraz jak z apokalipsy

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna/mł. bryg. Tomasz Fijołek Niesamowite zdjęcia strażaków z pożaru chemikaliów w Siemianowicach Śląskich. Obraz jak z apokalipsy

Wydarzenia

Obrazki jak z innej planety. Strażacy pokazali, jak wyglądało gaszenie pożaru w Siemianowicach. Zachwyt!

Siemianowice Śląskie jak i całe województwo śląskie żyją piątkowym pożarem chemikaliów. Pożar prawdopodobnie jeszcze w sobotę, 11 maja zostanie ugaszony całkowicie, jednak konsekwencje pożaru składowiska odpadów będziemy odczuwać jeszcze przez kilka dni. Państwowa Straż Pożarna udostępniła zdjęcia z tego pożaru, które - mimo tragedii, jaka tam się wydarzyła, zachwyciły internautów.

Pożar chemikaliów w Siemianowicach Śląskich: Niesamowite zdjęcia od strażaków

O piątkowym pożarze na składowisku odpadów chemicznych, do którego doszło w piątek w Siemianowicach Śląskich, mówi cała Polska. To zresztą nie pierwszy taki pożar w tym mieście, choć poprzednie pożary nie były o tak ogromnej skali. Dym z palącego się w Michałkowicach składowiska był widoczny kilkadziesiąt kilometrów dalej. Chmura dymu przesłoniła nieboskłon w kilku miastach, w tym w Czeladzi, Sosnowcu i Katowicach. 

Konsekwencją pożaru jest nadal słabej jakości powietrze, zwłaszcza w okolicy spalonego składowiska oraz chemikalia, jakie dostały się do Brynicy, które spłyną wkrótce do Przemszy i Wisły. Wojewoda Śląski Marek Wójcik na sobotniej konferencji prasowej przyznał, że wyniki badań wody nie były dobre. Ostrzeżono również, aby nikt nie wchodził do Brynicy i trzymał z dala od wody swoje zwierzęta. 

Największymi bohaterami w tej całej sytuacji byli strażacy. Pożar gasiło łącznie ponad 200 strażaków, z czego dwóch zostało w trakcie akcji poszkodowanych. 

"Wygląda jak apokalipsa": Internauci pod wrażeniem zdjęć PSP

Państwowa Straż Pożarna w sowich social mediach udostępniła kilka zdjęć z piątkowej akcji w Siemianowicach Śląskich. Choć dotyczyły one dość negatywnej sytuacji, czyli pożaru chemikaliów, to internauci nie przeszli obok nich obojętnie podkreślając, jak wielkie wrażenie na nich one zrobiły. 

Pomimo, że to straszna katastrofa to fotograf ma genialne oko, zdjęcia choć straszne to są piękne - napisała Magda. 

- Wygląda jak obraz po apokalipsie. Niesamowite - dodała Anna. 

Zdjęcia udostępnione przez Państwową Straż Pożarną wykonał mł. bryg. Tomasz Fijołek.