Czerwionka-Leszczyny ma własny znak drogowy? Zdjęcie od wczoraj obiegło Internet

i

Autor: Facebook

Wiadomości

Nowy, nietypowy znak drogowy na Śląsku. Jest jedynym takim w całej Polsce. Zdjęcie jest hitem

Internet obiegło zdjęcie z nietypowym znakiem drogowym znajdującym się w Czerwionce-Leszczynach na Śląsku. Miasto wprowadziło nowe oznakowanie? Co oznacza nowy znak?

Absurdalny znak drogowy w Czerwionce-Leszczynach

Widok znaku drogowego informującego o drodze z pierwszeństwem przejazdu nikogo nie dziwi. A przynajmniej dopóki nie odwiedzili w ciągu ostatniego miesiąca Czerwionki-Leszczyny. Wczoraj Internet obiegło zdjęcie z nietypowym znakiem znajdującym się na granicy dzielnic Czerwionka i Czuchów.

Na ul. 3 Maja uwieczniono znak D1, czyli "droga z pierwszeństwem przejazdu". Zwykle jest on w kształcie rombu, jednak najwyraźniej w Czerwionce-Leszczynach obowiązuje inne oznakowanie, bo ten ustawiony był na wzór kwadratu. Zdjęcie szybko obiegło Internet, a znak z Czerwionki-Leszczyn wywołał to zdziwienie, to śmiech i - co nie zaskakuje, liczne pytania dotyczące tego, czy właśnie w tym mieście zaczęto testowo wprowadzać nowe oznaczenia drogowe. 

Jak informowali internauci, znak w ten sposób ustawiony był od ponad miesiąca i nikt nie reagował na jego nietypowe ustawienie. Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach na sygnały zgłaszane przez mieszkańców i lokalne media powiedział, że akurat ten odcinek nie jest drogą gminną, tylko wojewódzką. Lokalny portal rybnik.com.pl zwrócił się więc w tej sprawie do do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Ten portalowi odpowiedzi żadnych nie udzielił, ale zareagował, kiedy zgłosił się do nich UGiM. Sprawę w końcu unormowano, a znak wrócił do swojej naturalnej pozycji. 

Jakim typem kierowcy jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jak często jeździsz samochodem?
Listen on Spreaker.