Nowordki z Chozrowa

i

Autor: Dariusz Brombosz

Noworodki i pediatrzy w Chorzowie pilnie potrzebują naszej pomocy. Każda złotówka na wagę życia!

2020-05-12 13:35

Dziecięcy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chorzowie spotkał się już z pierwszymi przypadkami Covid-19 u noworodków. Lekarze stanęli przed nowym wyzwaniem- – jakim jest zdrowie i życie noworodków i matek z COVID-19. Pandemia szybko nie odpuści. Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie chce przygotować się na najgorsze. Ruszyła zbiórka na stanowisko do resuscytacji noworodków SRN-10

„Kochani otrzymaliśmy prośbę od cudownych lekarzy z Chorzowa. Wiemy, że wszyscy jesteście wspaniali i pomożecie bo wiadomo, że zdrowie najmłodszych jest bezcenne”- tak zaczyna się wpis Fundacji Po Pierwsze na portalu siepomaga.pl.

Ruszyła zbiórka na stanowisko do resuscytacji noworodków SRN-10:https://www.siepomaga.pl/sor-chorzow

Będziemy wdzięczni za każda złotówkę. Stanowisko do resuscytacji noworodków SRN-10, które potrzebujemy, wyposażone jest w ogrzewacz, ssak, który ma odpowiednie oświetlenie, ma możliwość monitorowania pacjenta, mowa jest tu oczywiście o monitorowaniu akcji serca, saturacji ciśnienia krwi. Istnieje możliwość prawidłowej opieki i pielęgnacji, ułatwionego pobierania badań-- wyjaśnia dr n med Karmen Czernia-Pokrywka, pediatra, dyrektor ds leczniczych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Na szczęście SARS-CoV2 nie atakuje dzieci z tą samą siłą co dorosłych. Co nie oznacza, że są zupełnie bezpieczne. I one chorują. – Jednakże w tej grupie wiekowej, którą my się zajmujemy czeka nas kolejne wyzwanie – jakim jest zdrowie i życie noworodków matek z COVID-19. Jeszcze za mało wiemy o tym wirusie, nie wiemy z jakimi powikłaniami przyjdzie nam się mierzyć u noworodków, których matki zachorowały będąc z nimi w ciąży. Ale chcemy się przygotować-- dodaje dr n med Karmen Czernia-Pokrywka.

Organizatorem zbiórki jest Fundacja Po Pierwsze z Katowic. Pieniądze można też wpłacać bezpośrednio na jej konto. – Rozliczymy się z każdej złotówki. Z tych pieniędzy kupujemy cały czas środki ochrony dla pielęgniarek, lekarzy, sprzęt dla dzieci do monitorowania ich stanu zdrowia- podkreśla Mariola Szewczyk, prezes Fundacji Po Pierwsze.

Zbiórka potrwa do sierpnia. Potrzeba: 66 tysięcy złotych. Prosimy o wsparcie zakupu stanowiska do resuscytacji i badania noworodków.