Dronoidy z Mikołowa

i

Autor: Autor: Spartaqs.com

Nowoczesne dronoidy z Mikołowa pomogą w walce z Covid-19 na Stadionie Narodowym w Warszawie [AUDIO]

2020-11-12 14:05

Tego w Polsce jeszcze nie było. Bezzałogowe dronoidy będą pomagać przy walce z Covid-19. Ich konstruktor pochodzi z Mikołowa. Tam też będzie nadzorowany lot każdego drona. Drugie taki punkt mieści się na stadionie PGE w Warszawie. Nowoczesne urządzenia będą transportować krew oraz próbki badań pochodzące od chorych na Covid-19.

Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy

W tym tygodniu odbył się testowy lot pomiędzy szpitalem tymczasowym na PGE Narodowy a Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA. Powstaje też dronowy system transportowy, który będzie działać na zasadzie medycznego mostu powietrznego. Najnowocześniejsze drony będą przewozić m.in. próbki wymazowe i krew do badań.

– To tego niezwykłego zadania wykorzystamy dronoid Hermes V8M. To zaawansowany technologicznie wielowirnikowiec z włókna węglowego, przeznaczony do wykonywania skomputeryzowanych misji automatycznych, które mogą być prowadzone zarówno w dzień, jak i w nocy oraz w trudnych warunkach pogodowych. Jest to niezawodne urządzenie latające, silne i wytrzymałe, stabilne w powietrzu, który świetnie radzi sobie w warunkach miejskich- mówi Sławomir Huczała, konstruktor dronoidów w tym Hermesa, właściciel firmy Spartaqs z Mikołowa.

Dla dronów są przygotowywane dwa lądowiska - jedno przy stadionie, a drugie przy szpitalu. Lot każdego będzie nadzorował odpowiednio do tego typu operacji specjalista: z centrum kontroli lotów na stadionie PGE, oraz z centrum – bazy w Mikołowie.

Szacuje się, że 7,5-kilometrową trasę pomiędzy CSK MSWiA w Warszawie a PGG Narodowym dronoidy będą pokonywać ten dystans w 8 minut.

Bezzałogowe dronoidy z Mikołowa pomogą w walce z Covid-19

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?