Nie żyje Antoni Kohut - społecznik i nauczyciel z Rybnika, ojciec europosła Łukasza Kohuta

i

Autor: Łukasz Kohut (Facebook)

Rybnik

Nie żyje Antoni Kohut, ojciec europosła Łukasza Kohuta. "Bardzo mu zazdrościłem, że jest choć przez chwilę wolny"

Zmarł Antoni Kohut, ojciec europosła Łukasza Kohuta. Był emerytowanym pedagogiem i radnym rybnickiej dzielnicy Popielów. Miał 68 lat.

Nie żyje Antoni Kohut z Rybnika

O śmierci Antoniego Kohuta poinformował jego syn, europoseł Łukasz Kohut. We wzruszającym wpisie pożegnał ukochanego ojca, który zmarł po długiej walce ze śmiertelną chorobą.

Mój Tata - Antoni Kohut walczył jak lew - w tej walce jednak od początku nie było żadnych reguł. Jak to z czerniakiem. Nie przegrał, bo tacy jak On nie przegrywają. Odszedł człowiek silny, mocny, ponad wszytko uczynny (...) Śmierć Mamy w 2021 roku bardzo nas dotknęła. Opiekował się Nią do samego końca z czułością i miłością. Bohatersko. Ale wtedy wiele się i skończyło i zaczęło. Pękły nam serca - ale jakoś staraliśmy się żyć dalej. Bardzo się cieszę, że mogłem z Nim spędzić praktycznie każdy niedzielny obiad, że mogliśmy pojeździć po lesie i hałdach na naszych rowerach, że kupił sobie wymarzonego Forda Rangera i przemierzał nim co tydzień swój hajmat - istebniańskie szlaki. Robił to bo chciał, bo mógł, bo szukał swojego mikrowszechświata i wspomnień dzieciństwa. Jak wysyłał mi zdjęcia poranka albo zachodu słońca - bardzo mu zazdrościłem, że jest choć przez chwilę wolny. Tak bardzo mi Go będzie brakować - bo był jednocześnie i poukładanym Ojcem a jednocześnie moim Tatusiem. Spoczywaj w pokoju - zawsze będę o Tobie pamiętał. Zawsze będzie w moim kompletnie rozbitym sercu - tymi słowami przegnał zmarłego ojca europoseł Łukasz Kohut.

Pogrzeb Antoniego Kohuta odbędzie się w sobotę 9 marca o godz. 10 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Rybniku-Popielowie.

Kim był Antoni Kohut? Krótki biogram

Antoni Kohut urodził się w Istebnej w 1956 roku. Studia ukończył w Katowicach na Politechnice, gdzie poznał przyszłą żonę Grażynę. To ze względu na ukochaną związał się z Rybnikiem. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci - Marzeny i Łukasza, który od 2019 roku jest posłem Parlamentu Europejskiego.

Antoni Kohut przez wiele lat był nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku. Ze szkolnictwem związana była również jego żona, która przez lata była dyrektorką tejże szkoły.

Antoni chętnie udzielał się społecznie i działał w Radzie Dzielnicy Popielów. Zarabiał na życie, prowadząc warsztat samochodowy. Był diagnostą, mechanikiem i metalurgiem. Jego żona po przejściu na emeryturę została miejską radną.