Napaść na 72-letniego zabrzanina. Pijany sprawca aresztowany

i

Autor: policja.gov.pl

Kryminalne

Napaść na 72-letniego zabrzanina. Pijany sprawca aresztowany

2024-05-23 18:35

27-letni mężczyzna napadł na 72-letniego mieszkańca Zabrza. Zareagowała grupa 17-latków. Jak się okazało, wcześniej pobił także obywatela Niemiec. Pijany agresor został aresztowany. W przeszłości był już notowany m.in. za posiadanie narkotyków.

We wtorek, 21 maja około godziny 10 w rejonie ulic Trocera i Staromiejskiej 27-letni mężczyzna napadł na 72-letniego mieszkańca Zabrza i pobił go.

Kiedy pokrzywdzony się przewrócił, sprawca ciągnął go przez kilkanaście metrów za nogę i dalej kopał. Całą sytuację zauważyła grupa trzech 17-latków, którzy postanowili zareagować. Wspólnymi siłami obezwładnili 27-latka i zaprowadzili na pobliski komisariat" - relacjonują policjanci. 

Pijany 27-latek został zatrzymany, a nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Senior został zabrany do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak ustalili policjanci, wcześniej tego samego dnia, zatrzymany uderzył  innego mężczyznę - 45-letniego obywatela Niemiec. Ponadto zdewastował  wyposażenie sklepu przy ulicy Łanowej, za co również usłyszał zarzuty.

W przeszłości był już notowany - za posiadanie narkotyków oraz groźby karalne.