Najniebezpieczniejsze miasta na Śląsku są najniebezpieczniejsze w Polsce. Sosnowiec i Katowice w czołówce

i

Autor: Archiwum Najniebezpieczniejsze miasta na Śląsku są najniebezpieczniejsze w Polsce. Sosnowiec i Katowice w czołówce

Ranking

Najniebezpieczniejsze miasta z woj. śląskiego. Są w czołówce polskich miast

Jest nowy ranking miast w Polsce z największą liczbą przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców. W pierwszej dwudziestce znalazło się 10 miast z woj. śląskiego. I to właśnie jedno ze śląskich miast zajęło niechlubne, pierwsze miejsce w skali kraju.

Choć z tym "niechlubnym" trzeba uważać, bowiem dane mogą być nieco mylące. W rankingu przygotowanym przez polskawliczbach.pl uwzględniono zarówno przestępstwa kryminalne, jak i gospodarcze oraz drogowe. Ponadto pojedyncze przestępstwo może być zakwalifikowane jednocześnie do większej liczby kategorii.

- Wszystkie przestępstwa zostały potraktowane w tym zestawieniu jednakowo, niezależnie od rodzaju i szkodliwości społecznej. Wysoka pozycja miasta w tym rankingu z pewnością nie jest powodem do zadowolenia, ale nie jest jednoznaczne z ogólnym poziomem niebezpieczeństwa w tymże mieście - tłumaczą autorzy rankingu.

Drobne przestępstwa, jak na przykład jazda na rowerze pod wpływem alkoholu osiedlową uliczką, nie rzutuje tak mocno na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, co kradzieże i rozboje. Interpretując dane zawarte w zestawieniu, należy także zwrócić uwagę na poziom wykrywalności przestępstw. Gdy policja skutecznie wykrywa i kara przestępców, ludzie czują się bezpieczniej.

W galerii poniżej możesz dowiedzieć się, jak na tle Polski wypadły miasta Śląska i Zagłębia. Prezentujemy miasta, które zmieściły się w pierwszej "setce". Dane pochodzą z GUS z 2022 roku. 

Lista najniebezpieczniejszych miast w woj. śląskim

Województwo śląskie bez tajemnic. Rozpoznasz miasto po zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Województwo śląskie bez tajemnic
Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/