Kali z teledyskiem na Bobrku

i

Autor: Kadr z wideoklipu Miasto Boga feat Dzieciaki z Bobrka

Bytom

W bytomskiej dzielnicy Bobrek nakręcono teledysk. Śląskie tereny wybrał znany raper

Raper Marcin "Kali" Gutkowski postanowił wykorzystać bytomską dzielnicę do nakręcenia najnowszego wideoklipu. W teledysku udział wzięło ponad pięćdziesiąt dzieci z okolicznych familoków. Klip jest już dostępny.

Bytom. Kali nakręcił wideoklip na Bobrku

W grudniu odbyła się premiera najnowszego utworu rapera Marcina Gutkowskiego pt. "Miasto Boga feat Dzieciaki z Bobrka (Zapiski z Landary)". Teledysk kręcono pod koniec czerwca w bytomskiej dzielnicy Bobrek.

Utwór w całości powstał podczas sesji nagraniowej 21-22.06.23 przy ulicy Pasteura w Bytomiu na owianej złą sławą dzielnicy Bobrek. W partii refrenowej wzięło udział ponad pięćdziesiąt dzieci z okolicznych familoków - informuje artysta.

Utwór z albumu Zapiski z Landry, mówi o trudnościach związanych z mieszkaniem w „zapomnianej dzielnicy”. Swoimi przemyśleniami dotyczącymi tej bytomskiej dzielnicy raper podzielił się w mediach społecznościowych.

Warunki socjalne i bezpośrednie sąsiedztwo huty sprawiają, że Bobrek nie jest miejscem przyjaznym do życia. Poziom smogu wielokrotnie przekracza dozwolone normy, przez co czystego powietrza nie ma tu nigdy. Nawet za dnia łatwo dostrzec poświatę ognia, przypominającą okolicznym mieszkańcom o ‘smoku zza muru’. Pomimo tego, życie na Bobrku toczy się jak gdyby nigdy nic, a dym przez dziesięciolecia wpisał się w aurę dzielnicy - pisze Kali w poście.

Raper dodaje, że  bezrobocie i patologia są kolejnymi aspektami nękającymi Bobrek. Jednak perspektywa ta jest nieco inaczej postrzegana dzięki dzieciom.

Małolaci z bytomskich familoków zawsze okazywali mi masę miłości, którą z całego serca odwzajemniam. Kolejne pokolenia dzieciaków z Bobrka dorastają przy mojej muzyce. W miejscu, gdzie czas się zatrzymał, chociaż chłopiec, który siedział mi na barana w klipie „HERO" jest już przecież nastolatkiem  - dodaje.

Nowy utwór artysty został wyświetlony już ponad 700 tysięcy razy. Zobaczcie go.