Myślała, że ją kocha, a kochał jej pieniądze. Internetowa miłość bez szczęśliwego zakończenia

i

Autor: Archiwum

Kryminalne

Myślała, że ją kocha, a kochał jej pieniądze. Internetowa miłość bez szczęśliwego zakończenia

2024-05-28 15:39

Mieszkanka Jaworzna uwierzyła w internetową miłość. Poznany w internecie mężczyzna podawał się za majętnego obywatela Francji i zapewniał ją o swoich uczuciach. Zauroczona kobieta w ciągu zaledwie miesiąca znajomości udzieliła mu pożyczek na łącznie ponad 50 tys. zł.

44-latka z Jaworzna oszukana na ponad 50 tys. zł

W marcu br. 44-letnia mieszkanka Jaworzna poznała na jednym z portali internetowych mężczyznę, który jak sam twierdził, był majętnym obywatelem Francji. Majątek miał odziedziczyć po swoim ojcu. Nowi znajomi szybko nawiązali romantyczną relację, a mężczyzna zapewniał jaworzankę o swoich uczuciach i wzbudzał zaufanie.

Jeszcze w tym samym miesiącu poprosił kobietę o pożyczkę, ponieważ jak twierdził, miał za dużo pieniędzy na koncie bankowym i potrzebował uiścić opłatę, aby je odblokować. To była pierwsza, ale nie ostatnia pożyczka, o którą poprosił. Zaledwie w ciągu miesiąca znajomości mężczyzna poprosił o jeszcze kilkanaście pożyczek. 44-latka przelewała pod wpływem emocji pieniądze, myśląc że ma do czynienia z mężczyzną, który ją kocha.

- Ostatnią wpłatę kobieta uiściła w kwietniu, po miesiącu znajomości, po czym zorientowała się, że została oszukana. Przy wielokrotnych prośbach zwrotu pieniędzy, mężczyzna zbywał pokrzywdzoną obiecując spłatę pożyczonych środków wraz z odsetkami - przekazuja policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Kobieta udzielała mężczyźnie pożyczek m.in. poprzez zakup kart STEAM, które służą do przelewania kwot na wybrany cel, a następnie przesyłała mu kody. Łącznie 44-latka straciła ponad 50 tysięcy złotych.

Oszukana 44-latka z Jaworzna to tylko jedna z wielu ofiar oszustów. Policjanci apelują, aby zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie udzielać pożyczek nieznanym osobom. W przypadku podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem powinniśmy niezwłocznie powiadomić Policję.