Motorat Zabrze

i

Autor: Motorat Zabrze

"Miej pokora do motora"! Co warto wiedzieć przed sezonem motocyklowym.

2023-03-28 16:50

Wielkimi krokami zbliża się sezon motocyklowy. Zanim jednak kierowcy jednośladów dosiądą swoich koni mechanicznych muszą przygotować nie tylko sprzęt, ale i zadbać o własne bezpieczeństwo.

Motocykliści już na pierwszym biegu czekają na poprawę warunków pogodowych, sezon już za chwilę się rozkręci. Jednak zanim wyruszymy na pierwszą przejażdżkę, warto się zastanowić, czy jesteśmy na nią odpowiednio przygotowani i czy mamy sprawny motocykl.

- Najlepiej oddać motocykl do mądrego warsztatu żeby sprawdzili ogumienie, zawieszenie, oczywiście płyny i podstawowe rzeczy eksploatacyjne. Ponad to sprawdzić odzież czy kalorie nam jej nie skurczyły po zimie. Kolejna rzecz to najpierw poćwiczyć. Gdzieś na parkingu, w ośrodku szkoleniowym czy innym bezpiecznym miejscu żeby się rozruszać. Motocykl trzeba poczuć zwłaszcza jeśli jest nowy lub mieliśmy długą przerwę w jeździe - mówi Rafał Bryła instruktor nauki jazdy i ratownik medyczny. 

Ponad to należy pamiętać, że drogi po zimie są brudne, opona nie klei się do asfaltu i łatwo można zaliczyć wywrotkę. Nie używamy w motocyklach świateł drogowych, bo oślepiają innych użytkowników dróg. Zasada ograniczonego zaufania i zdrowy rozsądek to must have jaki zabieramy ze sobą w podróż. 

OLa Grochowska.