Marcin Brosz nie jest już trenerem Górnika Zabrze. Kto go zastąpi na stanowisku?

i

Autor: Górnik ZAbrze Brosz był trenerm Górnika Zabrze przez ostatnie 5 lat

Marcin Brosz nie jest już trenerem Górnika Zabrze. Kto go zastąpi na stanowisku?

2021-05-27 10:39

To koniec pewnej epoki. Marcin Brosz nie jest już trenerem Górnika Zabrze. Brosz pełnił tę funkcję przez 5 lat, co jest rekordowym stażem w klubie. Nikt nigdy tak długo nie pracowało jako trener pierwszego zespołu Górnika. Kto zastąpi Brosza? W tym kontekście przewija się głównie jedno nazwisko.

W Górniku kończy się epoka Marcina Brosza, trenera rekordzisty, którego zespół w ostatnich latach dostarczał Nam wielu radości i wzruszeń. Żaden z jego poprzedników nie prowadził zespołu 14 – krotnych Mistrzów Polski tak długo, Brosz był szefem sztabu szkoleniowego przez pięć lat - poinformował Górnik Zabrze w oficjalnym komunikacie.

Władze klubu przypomniały, że Brosz przejął zespół w bardzo trudnym momencie latem 2016 roku. Podjął się misji przywrócenia 14-krotnemu Mistrzowi Polski należnego mu miejsca w piłkarskiej elicie. I ta sztuka udała mu się już w pierwszym sezonie pracy.

Górnik Zabrze Marcina Brosza po awansie do Ekstraklasy był prawdziwą rewelacją rozgrywek. Drużyna imponowała kibicom odważną grą, a także stawianiem na młodych zawodników, wychowanych w klubie i pochodzących z regionu, w którym prawie wszyscy Górnikowi kibicują. W tym niezapomnianym sezonie drużyna Brosza zajęła ostatecznie czwarte miejsce w tabeli. Po 24. latach przerwy „zabrzanie” wywalczyli sobie prawo do gry w kwalifikacjach europejskich pucharów.

Marcin Brosz odchodzi z Górnika Zabrze. Kto go zastąpi?

Ostatni sezon Marcina Brosza w Górniku nie był już tak udany jak poprzednie. Drużyna grała w kratkę i rozgrywki zakończyła ostatecznie na 10. pozycji w tabelę, nie pozostawiając za sobą dobrego wrażenia.

Władze klubu widocznie uznały, że czas na zmiany. Faworytem do objęcia posady trenera pierwszego zespołu Górnika Zabrze jest Jan Urban, który jako piłkarz trzy razy zdobywał z Górnikiem tytuł Mistrza Polski.

Raport z Opalenicy. Uraz Arkadiusza Milika. Napastnik na chwilę opuści zgrupowanie