Liceum w Częstochowie przestanie istnieć

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne Liceum w Częstochowie przestanie istnieć

Liceum w Częstochowie przestanie istnieć. W szkole uczy się tylko jedna klasa

2022-12-14 16:02

VI Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie już wkrótce przestanie istnieć - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Liceum w Częstochowie przejdzie do historii...

Częstochowskie liceum - znajdujące się przy ul. Waleriana Łukasińskiego 40 - ma przestać istnieć od 1 września przyszłego roku. Powodem jest nikłe zainteresowanie placówką, która powstała w 1948 roku, ze strony potencjalnych uczniów. Obecnie w szkole uczy się tylko jedna klasa. Z kolei, jak przypomina "Gazeta Wyborcza", w ramach ostatniego naboru VI LO - jako szkołę pierwszego wyboru - wskazała tylko jedna osoba. 

Placówka ma stać się częścią Zespołu Szkół im. Prusa, ale bez organizowania naboru.

- W skład Zespołu będzie wchodzić także nieczynne liceum ogólnokształcące. Tak jest w "Ekonomiku", który ma w strukturach liceum ogólnokształcące, choć ono nie działa, tak jest też w "Kochanowskim" - informuje, w rozmowie z "GW", Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Częstochowie. 

O tym wszystkim radni będą dyskutować 15 grudnia w trakcie sesji Rady Miasta. Podjęcie uchwały w tej sprawie znajduje się bowiem w porządku obrad.

- Włączenie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego z siedzibą przy ul. Majora Waleriana Łukasińskiego 40 w Częstochowie do Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie przy ul. Bolesława Prusa 20 poszerzy ofertę edukacyjną szkoły. Nauczyciele oraz pracownik obsługi VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego otrzymają propozycję pracy w innych placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasto Częstochowa. Podjęcie przedmiotowej uchwały nie spowoduje dodatkowych skutków finansowych - możemy przeczytać w uzasadnieniu wspomnianego projektu uchwały. 

Przypomnijmy, że już w 2020 roku pojawiła się informacja, że liceum stanie się częścią Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa. Mimo, że częstochowscy radni byli "za" takim pomysłem, na to połączenie nie zgodziła się wówczas śląska kurator oświaty.