Łapał i zamykał w klatkach ptaki objęte ścisłą ochroną gatunkową. 68-letni jaworzanin usłyszał już zarzuty

i

Autor: KMP Jaworzno

Kryminalne

Łapał i zamykał w klatkach ptaki objęte ścisłą ochroną gatunkową. 68-letni jaworzanin usłyszał już zarzuty

Policjanci zatrzymali 68-letniego jaworzanina, który na swojej posesji przetrzymywał ptaki objęte ścisłą ochroną gatunkową. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty za posiadanie dzikich ptaków z gatunku Szczygła, Czyżyka oraz Makolągwy oraz narzędzi do kłusownictwa.

Łapał chronione ptaki i przetrzymywał je na swojej posesji

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację o mężczyźnie, który miał przetrzymywać ptaki gatunków chronionych. W środę 12 czerwca odwiedzili posesje 68-letniego mieszkańca Jaworzna i jak się okazało, przetrzymywał on na swojej posesji ptaki. Wezwany na miejsce specjalista do spraw ochrony środowiska i dzikich zwierząt z Pogotowia Leśnego potwierdził, że ptaki te objęte są ścisłą ochroną gatunkową, a ich posiadanie jest zabronione.

- Podczas przeszukania mundurowi ujawnili kilka ptaków z gatunku Szczygła, Czyżyka, Makolągwy, krzyżówki Czyżyka z Kanarkiem oraz krzyżówki Szczygła z Kanarkiem, które podlegają ścisłej ochronie gatunkowej. Ponadto zabezpieczono również potrzask oraz tzw. żywołapkę, czyli siatkę służącą do nielegalnego odłowu dzikich ptaków - informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

68-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty za posiadanie zwierząt objętych ochroną i narzędzi przeznaczonych do kłusownictwa. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Czy znasz taryfikator mandatów karnych za najczęstrze przewinienia drogowe?

Pytanie 1 z 10
Ile wynosi mandat i jaka jest liczba punktów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości: o 26–30 km/h