W Zabrzu działało w przeszłości lądowisko UFO? Niezwykły obiekt w mieście od lat niszczeje

i

Autor: Desolate Zone, Google Maps

Niedokończone inwestycje

Lądowisko UFO w Zabrzu. Niezwykły obiekt miał być wizytówką miasta, ale od lat niszczeje

To miała być jedna z największych atrakcji w Zabrzu. Budowa aquaparku jednak nigdy nie została w pełni ukończona. To, co udało się zrobić, obecnie nazywane jest prześmiewczo przez mieszkańców lądowiskiem UFO.

Zabrze ma lądowisko dla UFO? 

Ponad dwie dekady temu mieszkańcy Zabrza liczyli, że w ich mieście pojawi się aquapark z prawdziwego zdarzenia. Miał on powstać w dzielnicy Maciejów, Budowa rozpoczęła się w 2002 roku, ale... nigdy nie została ukończona. Wykonawca, odpowiadający za inwestycję, postanowił się bowiem wycofać z realizacji projektu.

Dlaczego? Oczywiście, powodem były pieniądze. A konkretnie ich brak. 

W Zabrzu nie powstał więc nowoczesny aquapark, który miał być wówczas drugim tego typu obiektem w województwie śląskim. Przypomnijmy, że w marcu 2001 roku otwarto oficjalnie aquapark na terenie Tarnowskich Gór. 

Budowa nie miała szczęśliwego finału, więc to, co udało się stworzyć, od lat niszczeje. I wciąż nie udało zrobić się porządku w tym miejscu. Kilka lat temu informowano, że władze Zabrze miały plan, aby wykupić teren od spółki, która rozpoczęła budowę aquparku. Do tego jednak ostatecznie nie doszło. Dlatego też niedokończona budowla, która wygląda trochę jak lądowisko UFO, cieszy się obecnie sporą popularnością wśród osób, które uwielbiają eksplorować opuszczone miejsca.

Zobaczcie zdjęcia: