Ksiądz z Zawiercia mówi o tym, jak to jest żyć w celibacie. Jak się jest księdzem, to nadal jest się mężczyzną

i

Autor: Archiwum Ksiądz z Zawiercia mówi o tym, jak to jest żyć w celibacie. "Jak się jest księdzem, to nadal jest się mężczyzną"

Ciekawostki

Ksiądz szczerze o celibacie. "Jak się jest księdzem, to nadal jest się mężczyzną"

Ksiądz Sebastian Kosecki z Zawiercia został kilka lat temu wyświęcony. Od tamtej pory stał się popularną postacią wśród polskich duchownych na platformie TikTok. Teraz w wywiadzie z Mateuszem Błochem opowiedział, jak to faktycznie jest z tym celibatem, czy podobają mu się kobiety i czy ksiądz może się zakochać.

Ksiądz z Zawiercia o celibacie: "Są trudniejsze momenty"

Ksiądz Sebastian Kosecki z Zawiercia w ostatnich latach zdobył bardzo dużą popularność na TikToku. W ubiegłym roku hitem stało się nagranie, na którym porywał do tańca wszystkich na studniówce liceum, w którym uczy. Ceniony jest jednak przede wszystkim za bardzo szczere podejście do wielu tematów, które wydawały się wcześniej tabu jeśli chodzi o duchownych. Dzięki temu pomaga w zmianie wizerunku polskich duchownych. Niedawno wziął udział w podcaście Mateusza Błocha, w którym opowiedział o tym, co zastanawia bardzo wielu ludzi - jak żyje się w celibacie i jakie trudności się z tym wiążą. Jego odpowiedzi były bardzo szczere.

To zależy od człowieka, bo są różni mężczyźni-księża. Są na pewno trudniejsze momenty, bo rzeczywiście, nie wiem, czy to tylko kwestia takiej pożądliwości. Ostatnio komuś to tłumaczyłem, że jak zostaje się księdzem, to nadal się jest mężczyzną - zaczął tłumaczyć w czasie podcastu ksiądz Sebastian Kosecki. 

Duchowny z Zawiercia przyznał też, że nie są mu obojętne atrakcyjne kobiety i "nadal potrafię odróżnić kobietę, która mi się podoba od tej, która mi się nie podoba" - przyznał szczerze. 

Parafię dostrzec i uwielbiać Pana Boga w pięknie tej kobiety.

Czy ksiądz się może zakochać? Tak. I to rodzi problemy

W Polsce było wiele przypadków, kiedy księża zakochiwali się w kobiecie i porzucali duchowieństwo na rzecz zakładania rodziny. To nie jest nic zresztą dziwnego i nietypowego. Częściowo w podkaście odniósł się do tego tematu ks. Sebastian Kosecki, który przyznał, że w przypadku kiedy buduje się relacja z kobietą, to może być bardzo trudno poradzić takiemu księdzu z celibatem zwłaszcza, kiedy się właśnie w niej zakochuje. 

I to są chyba największe problemy, bo  jeśli człowiek naprawdę wchodzi w tę relację, to wyjście z tego albo zostawienie tego jest trudne -  powiedział duchowny z Zawiercia.

Szczere wyznanie ks. Koseckiego spotkało się z wieloma ciepłymi słowami komentujących na TikToku. 

  • bardzo go lubię łamie stereotypy i jest taki prawdziwy w tym co robi. 
  • "Potrafię dostrzec i uwielbiać Pana Boga w Pięknie tej kobiety " pięknie powiedziane.
  • Mogłabym księdza słuchać godzinami.
Listen on Spreaker.