Koronawirus na Śląsku. Gwałtowny wzrost zachorowań. Są cztery nowe przypadki

2020-03-19 7:21

O czterech nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w województwie śląskim poinformowało w piątek, 18 marca wieczorem Ministerstwo Zdrowia. W sumie w naszym regionie koronawirusa ma już 30 osób, a w całej Polsce ta liczba wzrosła do 287 osób. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Raciborzu i Rybniku

O kolejnych nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 poinformowało w środę, 18 marca wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

- Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego - informuje resort.

Co wiemy o pacjentach z województwa śląskiego?

Młody mężczyzna z powiatu raciborskiego przebywa w izolacji domowej. Jak ustalił sanepid, miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jego stan jest dobry, a jako że chorobę przechodzi bezobjawowo, lekarz chorób zakaźnych zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu.

Koronawirus w Rudzie Śląskiej

Zachorował również młody mężczyzna z Rudy Śląskiej, który pozostaje w izolacji domowej. On również miał kontakt z osobą zakażoną, jego stan też jest dobry. Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu rybnickiego, która, po zbadaniu przez lekarza zakaźnika, przebywa w izolacji domowej. Jej stan jest dobry.

Koronawirus w Chorzowie

Jest też pierwszy przypadek zachorowania w Chorzowie. 61-letni mieszkaniec tego miasta ma zapalenie płuc i przebywa w szpitalu zakaźnym.

Wszystkie osoby, z którymi pacjenci mieli kontakt, zostały objęte przez służby sanitarne ścisłą kwarantanną domową.

Na te chwilę mamy 30 przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Hospitalizowane są 54 osoby, 1703 osoby objęte są kwarantanną, a 5534 – nadzorem sanitarnym.

W całej Polsce choruje na COVID-19 już 287 osób, z czego 5 zmarło.

Katowice podczas kwarantanny