Kiedyś była tu kultowa kawiarnia Krasnoludek, teraz lokal w Gliwicach czeka na nowego właściciela

i

Autor: UM Gliwice

Co będzie dalej?

Kiedyś była tu kultowa kawiarnia "Krasnoludek", teraz lokal w Gliwicach czeka na nowego właściciela

Mieścił się tu szkolny bar sałatkowy "U Króla Stasia", a wcześniej kawiarnia "Krasnoludek". Ponadstuletni budynek o charakterystycznym kształcie, przy historycznym pl. Rzeźniczym w Gliwicach, szuka nowego dzierżawcy. Czy kultowy obiekt zyska kolejne życie?

Kultowe miejsce na gastronomicznej mapie Gliwic może zyskać nowe życie

Niewielki, mający ponad 100 lat, budynek o charakterystycznym ośmiokątnym kształcie i kaskadowym dachu znajduje się przy ul. Dolnych Wałów 35 w Gliwicach, tuż obok pl. Rzeźniczego.

W przeszłości w tym budynku działała kultowa kawiarnia "Krasnoludek". Po jej zamknięciu obiekt stał pusty i niszczał. Nowe życie zyskał, dzięki inicjatywie dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach. Lokal został wyremontowany i w 2010 roku swoją działalność rozpoczął pierwszy w Polsce szkolny bar sałatkowy - "U Króla Stasia". Po trzynastu latach żegna się on jednak z tą lokalizacją (powróci on na początku września pod nową nazwą - "Gliwuś" – i w nowym miejscu, przy ul. Kozielskiej). 

Dlatego teraz miasto szuka nowego dzierżawcy, który uczyni z budynku przy ul. Dolnych Wałów kolejny interesujący punkt na gastronomicznej mapie Gliwic. 

Jak czytamy, ustny przetarg na dzierżawę nieruchomości odbędzie się 27 czerwca, o godz. 11, w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31A (sala nr 206). Poprzedzą go natomiast oględziny lokalu. Zostaną one zorganizowane 16 czerwca o godz. 12. 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/