Katowice: Podczas majówki będzie można zaszczepić się w... kontenerze. I to z marszu, bez umawiania się [ZDJĘCIA]

2021-04-29 14:32

To nie żart. Podczas majówki w największych miastach w Polsce pojawią się mobilne punkty szczepień przeciwko COVID-19. Każdy chętny posiadający skierowanie będzie mógł przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Na Śląsku już pojawił się specjalny kontener, gdzie będą realizowane szczepienia.

Szczepienia z marszu, bez umawiania się! W majówkę w Polskę wyruszą mobilne punkty, w których będzie można przyjąć preparat. Będzie to jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.

Wybieracie się na majówkowy spacer po Parku Śląskim? Od razu możecie się zaszczepić. Pod warunkiem, że macie e-skierowanie. Mobilny Punkt Szczepień jest właśnie budowany przed Halą Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim. Na chętnych codziennie, przez 3 dni będzie czekać 2 i pół tysiąca dawek

- Będzie można tam przyjść ze spaceru, bez umówienia się. Wystarczy, że się spełnia jeden warunek - ma się wystawione e-skierowanie. A przypomnijmy, że w majówkę wszyscy Polacy w wieku 36 lat i więcej będą mieli już wystawione takie skierowania - powiedział Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień.

Takie punkty mobilne na początek pojawią się we wszystkich miastach wojewódzkich. W przyszłości - dojadą też do mniejszych miejscowości - zapewnia premier Mateusz Morawiecki.

- Jeżeli ktoś nie będzie mógł dotrzeć do punktu szczepień to taki punkt dotrze do niego - powiedział Morawiecki.

W Katowicach już pojawił się specjalny kontener, który podczas weekendu majowego będzie pełnił funkcję punktu szczepień. Taki punkt znajdziemy przed halą kapelusz w Parku Śląskim.

Majówka 2021 - najlepsze piosenki na długi weekend