Najjjka komentuje zachowanie Grzegorza Brauna

i

Autor: Collage/Instagram Najjjka

Wydarzenia

Katolicka influencerka Najjjka o Grzegorzu Braunie. "Jasno powiedział"

Najjjka to katolicka influencerka. Odważnie i bez niedomówień powiedziała, że czyn Grzegorza Brauna poruszył jej serce. Odniosła się do tego, że w Sejmie przy pomocy gaśnicy poseł Grzegorz Braun zgasił żydowski świecznik w czasie uroczystości Święta Chanuki. Wydarzenie podchwyciły światowe media.

Najjjka broni posła Grzegorza Brauna

Poseł Grzegorz Braun zgasił gaśnicą chanukiję w czasie żydowskiego święta Chanuka. Do karygodnego zdarzenia doszło we wtorek w Sejmie, kiedy to odbywały się uroczystości Święta Świateł. Czyn ten natychmiast pojawił się w mediach całego świata i zgodnie został osądzony jako antysemicki. Na wieść o wydarzeniach w Sejmie katolicka influencerka nagrała krótki filmik na Instagramie, w którym wzięła w obronę posła Brauna.

Grzegorz Braun w Sejmie ugasił gaśnicą menorę. Czyli coś, co dzisiaj poruszyło moje serce. Grzegorz Braun jasno powiedział, że zrobił to po to, żeby podkreślić, że Polska jest krajem katolików. Jest naszym krajem, a nie jakieś innego wyznania. Dodatkowo zaznaczył, że Sejm nie jest miejscem kultu jakichkolwiek innych religii - mówi Najjjka. - Jako katoliczka jestem z dumna z pana Brauna, że stanął w obronie nas, katolików, czyli mieszkańców Polski, obywateli Polski.

Influencerka Najjjka stwierdziła także, że było jej bardzo przykro w momencie, kiedy marszałek Sejmu wykluczył Brauna z posiedzenia Sejmu. 

- Ja uważam jedno. Ci, co siedzą w Sejmie powinni być naszym głosem. Głosem Polaków, głosem obywateli polskich, a nie kogokolwiek innego. Nie obcokrajowców, innych wyznań itd. Dlatego szczere brawa dla pana Brauna. Dużo wytrwałości dla niego, bo ciężki czas przed nami - powiedziała Najjjka.

Grzegorz Braun gasi chanukiję

Zobacz najlepsze memy

Najjjka dodaje, że w ostatnich latach kościoły były niszczone, poniewierane, profanowano msze święte, wyzywano księży i katolików.

- Poniżano nas tylko dlatego, aby prawo do aborcji było w Polsce dostępne. I to można było robić, ale wtedy politycy milczeli. A teraz bronią innej religii? Polscy politycy „katolicy” mają gdzieś naszą religię - mówi Najjjka.

Co się stało z Grzegorzem Braunem?

Tuż po incydencie Prokuratura Okręgowa w Warszawie z urzędu wszczęła postępowanie w sprawie wczorajszych wydarzeń w Sejmie. Aktualnie trwają czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczany jest materiał dowodowy. 

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia ogłosił, że Prezydium Sejmu ukarało posła Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące i całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury.

W reakcji na decyzję Prezydium Sejmu na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na posła Brauna mająca na celu udzielnie wsparcia "działalności posła Grzegorza Brauna" oraz fundusze na pomoc prawną w postępowaniu. W kilka godzin uzbierano 73 163 zł. Po protestach opinii publicznej portal zrzutka.pl podjął decyzję o zablokowaniu zbiórki na posła Brauna. Oznacza to, że pieniądze nie trafią na konto Grzegorza Brauna ani fundacji FIAT IUSTITIA, tylko zostaną zwrócone darczyńcom. 

Jak dobrze pamiętasz mijający rok? Oto 150 pytań z 2023 r. Sprawdź się!

Pytanie 1 z 150
Na początku coś prostego. O tej kobiecie było głośno w 2023 r. Kogo widzisz na zdjęciu?
Caroline Derpieński