Jeżozwierz afrykański widziany w Koziegłowach. Zwierzę może być niebezpieczne, broni się za pomocą ostrych kolców. Urząd gminy ostrzega

i

Autor: Urząd Gminy Koziegłowy Jeżozwierz arfykański był widziany w Koziegłowach

Jeżozwierz afrykański widziany w Koziegłowach. Zwierzę może być niebezpieczne, broni się za pomocą ostrych kolców. Urząd gminy ostrzega

2020-07-08 9:08

Egzotyczne zwierzę na wolności? To możliwe. W Koziegłowach (powiat myszkowski) mieszkańcy zauważyli zwierzę bardzo podobne do jeżozwierza afrykańskiego. Jeden z mieszkańców nawet nagrał zwierzę, z kolei inni potwierdzali, że widzieli egzotycznego osobnika w i w okolicach Rzeniszowa i Krusina.

Jeżozwierz afrykański widziany w Koziegłowach. Może być niebezpieczny

Uwaga! W ciągu ostatnich dni w okolicach Rzeniszowa i Krusina został zauważony (prawdopodobnie) jeżozwierz afrykański. W razie zagrożenia potrafi skutecznie się bronić za pomocą ostrych kolców - ostrzeżenie o takiej treści wystosował do mieszkańców Urząd Gminy Koziegłowy (powiat myszkowski).

Egzotyczne zwierzęta na wolności to coś, co oczywiście może się zdarzyć. Jeszcze nie tak dawno żyliśmy poszukiwaniami drapieżnej pumy, która grasowała na południu Polski. Tym razem chodzi o nieco mniej agresywnego, ale wciąż groźnego osobnika. Jeżozwierz może przebywać w powiecie myszkowskim. Urząd Gminy Koziegłowy apeluje do mieszkańców o ostrożność i prosi o to, żeby zgłaszać odpowiednim służbom fakt spotkania tego egzotycznego zwierzęcia.

Najdziwniejsze zwierzęta i rośliny. Co to jest?
Pytanie 1 z 10
Czym jest dziwidło olbrzymie?

Jeżozwierz afrykański (Hystrix cristata) – gatunek gryzonia z rodziny jeżozwierzowatych. Jest największym gryzoniem żyjącym współcześnie w Afryce. Na jego grzbiecie i ogonie występują kolce do 40 cm długości. Prowadzi nocny tryb życia. Żyje samotnie lub w parach, zamieszkując suche i skaliste tereny. Jest roślinożerny. Żywi się korą, korzeniami, bulwami, kłączami, cebulkami, opadłymi owocami i roślinami uprawnymi.

ZOBACZ TAKŻE:

Wakacje z dala od tłumów - śląskie