Japończycy zjedli polski żurek. Byli zachwyceni!

i

Autor: TikTok/@ken_solojapa Japończycy zjedli polski żurek. Byli zachwyceni!

Żurek podbija Japonię

Japończycy zjedli polski żurek. Byli zachwyceni!

Ken to 23-latek z Japonii, który zwiedził już kawałek świata odwiedzając również Polskę. Zresztą w naszym kraju spędził blisko rok i jedną z rzeczy, którą sobie ukochał, była polska kuchnia. Już po powrocie do Japonii znalazł w tym kraju polską restaurację, w której spróbował tradycyjnego, polskiego żurku.

23-letni Ken pochodzi z Japonii i kocha podróżować. Odwiedził sporo europejskich krajów, takich jak m.in. Wielka Brytania czy Niemcy, ale to w Polsce spędził najwięcej czasu spędzając w kraju nad Wisłą rok. Ken bardzo chętnie dzielił się na TikToku filmikami z życia w Polsce a przede wszystkim tego, co tu jadł i pił. Nie będzie wielką tajemnicą, że na liście trunków, znalazły się alkohole, w tym klasyczna polska wódka. 

Dużą popularnością cieszyły się filmiki, na których internauci prosili go o to, aby wymówił najtrudniejsze polskie słowa czy zdania, jak:

  • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
  • Stół z powyłamywanymi nogami
  • konstantynopolitańczykowianeczka

Kulinarne podróże po Polsce. Żur najlepszy!

Ken bardzo polubił się też z polską kuchnią. I to na tyle, że będąc obecnie w Japonii sprawdził, czy czasem nie ma tam gdzieś restauracji serwującej polskie dania. Jak się okazało, jest i to typowo polska. Znajduje się w Kioto. W menu znajdują się takie polskie klasyki, jak: 

  • Bigos
  • Pierogi
  • Żurek
  • Flaki

Jest również - a jakże!, wódka. Czego spróbował Ken? Poza wódką oczywiście polskiego żurku. Jako doświadczony żurkożerca przyznał, że serwowany w polskiej restauracji żurek jest autentyczny i pyszny. - Bardzo za tobą tęskniłem - przyznał w relacji na TikToku Ken. 

Żurku spróbował również przyjaciel Kena, który po pierwszej łyżce przyznał, że "rozgrzał jego serce". W restauracji były też polskie krówki, które - jak przyznali Japończycy, smakują o wiele lepiej, niż japońskie wersje tego przysmaku.