Industriada 2023 przed nami. Oto TOP10 najciekawszych wydarzeń

i

Autor: Industriada

Wydarzenia

Industriada 2023 przed nami. Oto TOP10 najciekawszych wydarzeń

Tegoroczna Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki, coraz bliżej. W tym roku odbędzie się ona w sobotę, 17 czerwca. Przygotowano mnóstwo wydarzeń. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu te - naszym zdaniem - najciekawsze.

Industriada 2023 przed nami. Wybieramy najciekawsze wydarzenia

Święto Szlaku Zabytków Techniki na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń naszego województwa. Czternasta edycja Industriady zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się ona 17 czerwca. - W tym roku, po kilku latach przerwy, wracamy do tradycyjnej formuły dwudniowego świętowania - zapowiadają organizatorzy. 

Motywem przewodnim tegorocznej Industriady jest sztuka przemysłu. Główne obchody poprzedzi happening, który zaplanowano na 16 czerwca w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Podczas tego wydarzenia będzie można bawić się na koncercie zespołu Big Cyc (godz. 19), natomiast o godz. 21 nastąpi rozświetlenie budynków Ignacego na pomarańczowo, czyli w oficjalnym kolorze Industriady. 

Natomiast oficjalne rozpoczęcie święta odbędzie się w Czeladzi, a konkretnie w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia”, w sobotę 17 czerwca o godz. 12. W zrewitalizowanym budynku cechowni dawnej kopalni Saturn otwarta zostanie Mediateka, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W tym roku świętowanie zaplanowano w 46 obiektach w 29 miastach województwa śląskiego. Na program Industriady składa się łącznie ponad 365 wydarzeń. Warto też dodać, że na liście miejsc, w których odbędzie się święto Szlaku Zabytków Techniki, jest sześć obiektów zaprzyjaźnionych, które na co dzień nie są jego częścią. Są to: Browar Mokrskich w Katowicach Szopienicach, Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu Zdroju, Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie, Marina Gliwice na Kanale Gliwickim, Pałac Schoena w Sosnowcu oraz Wieża wyciągowa w Porębie.

Większość wydarzeń będzie miała charakter otwarty i bezpłatny. - Niewielka część jest płatna, a część dostępna wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji miejsc - przypominają organizatorzy. 

Z racji tego, że Industriada zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy wskazać 10 najciekawszych wydarzeń, na które warto się wybrać. Wskazaliśmy wyłącznie te, na które nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/