Wodny plac zabaw w Chorzowie został zamknięty

i

Autor: Park Śląski

Wiadomości

"Incydent kałowy" w Parku Śląskim. Wodny plac zabaw został zamknięty do odwołania

Tuż po upalnym weekendzie, zarząd Parku Śląskiego poinformował, że wodny plac zabaw został zamknięty do odwołania. Jak wyjaśnia zarząd, obiekt zostanie ponownie uruchomiony tuż po przeprowadzeniu dezynfekcji obiegu wody.

Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim ponownie zamknięty

Zaledwie tydzień po tegorocznym otwarciu wodnego placu zabaw w Parku Śląskim, który nastąpiło w sobotę 8 czerwca, obiekt został zamknięty. Powodem decyzji jest konieczność przeprowadzenia dezynfekcji obiegu wody.

Skontaktowaliśmy się z zastępcą rzecznika Parku Śląskiego - Przemysławem Maliszem, który przekazał, że obecnie zarząd parku nie zna jeszcze daty wznowienia działalności wodnego placu zabaw. Po przeczyszczeniu obiegu wody, zostaną przeprowadzone badania kontrolne jakości wody i to one wyjaśnią, czy obiekt może zostać ponownie otwarty.

Prawdopodobną przyczyną zamknięcia wodnego placu zabaw jest "incydent kałowy", do którego miało dojść już w niedzielę.

Zobaczcie, jak obecnie wygląda wodny plac zabaw w Parku Śląskim.

Wodny plac zabaw w Chorzowie ponownie otwarty w 2024 r.

Przypomnijmy, że otwarcie obiektu w tym sezonie letnim nastąpiło w sobotę, 8 czerwca. Dzieci mogą z niego korzystać  codziennie od godz. 9.00 do 19.00. Obiekt znajdziemy tuż za skrzyżowaniem al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka gdzie kierujemy się w lewo, mijamy altany do grillowania oraz integracyjny plac zabaw.

Pociechy mogą korzystać tam m.in. z tryskających fontann i gejzerów. Teren jest ogrodzony i monitorowany.