Hubert Hurkacz - Brandon Nakashima

Autor: Asanka Brendon Ratnayake/Associated Press/East News

Wiadomości

Hubert Hurkacz - Brandon Nakashima. Jest decyzja w sprawie meczu. Nie tak miało być

Spotkanie Huberta Hurkacza i Brandona Nakashimy zostało przełożone. Organizatorzy Roland Garros poinformowali, że ze względu na nieustające opady deszczu odwołują wszystkie mecze wielkoszlemowego turnieju na zewnętrznych kortach. Spotkanie Polaka zostało przerwany przy wyniku 6:5 dla Amerykanina.

Hubert Hurkacz - Brandon Nakasima. Mecz nie został dokończony

W środę, 29 o godzinie 11.00 rozpoczęło się spotkanie Huberta Hurkacza i Brandona Nakasimy. Niestety kapryśna pogoda nie pozwoliła na dokończenie meczu.

Na początku spotkania Hurkacz miał problemy z przyjmowaniem serwisu Amerykanina. W czasie pierwszych trzech gemów serwisowych przeciwnika Polak wygrał zaledwie dwie piłki. Inaczej było po drugiej stronie siatki, bo to wrocławianin musiał się jako pierwszy bronić przed trzema break pointami. Do przełamania jednak nie doszło, a trend dobrego serwisu udzielił się również Polakowi. W końcu miało dojść do przełomowego momentu w spotkaniu.

Ostatecznie przy stanie 6:5 dla Nakashimy, tenisiści musieli opuścić kort. Decyzja spowodowana była intensywnymi opadami deszczu. Przerwała trwała kilka godzin. W końcu po godz. 17.00 zapadła decyzja. Pojedynek, podobnie jak wszystkie inne mecze na kortach zewnętrznych, został przerwany.

Obecnie nie wiadomo, kiedy spotkanie będzie kontynuowane. Prognoza pogody na czwartek, 30 maja zapowiada się równie kapryśnie jak dziś.

Na szczęście mecz Igi Świątek i Naomi Osaki nie jest zagrożony. Spotkanie odbyło się na na zadaszonym korcie Philippe'a Chatriera. Polka po emocjonującym starciu, pokonała Naomi Osakę. W galerii zobaczcie zdjęcia z tego dynamicznego spotkania.