Zabrze

Górnik Zabrze wygrywa z Pogonią Szczecin. Na trybunach zasiadło blisko 19 tys. kibiców

Górnik Zabrze triumfuje w 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy pokonując Pogoń Szczecin 1:0. Na Arenie Zabrze zasiadło blisko 19 tys. kibiców. Mecz musiał zostać dwa razy przerwany.

Górnik Zabrze triumfuje. Tłumy kibiców na trybunach

W piątek 2 sierpnia na Arenie Zabrze im. Ernesta Pohla odbyło się spotkanie 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zmierzył się z Pogonią Szczecin. Zabrzanie pokonali rywali i wygrali mecz z wynikiem 1:0. Celny strzał na bramkę przeciwników oddał Luka Zahović.

Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy i Mazurka Dąbrowskiego, aby uhonorować 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Już w pierwszych minutach meczu do strzału na bramkę przymierzył się Lukáš Ambros, niestety piłka trafiła obok słupka. Pod koniec pierwszej połowy dobre okazje mieli też Aleksander Buksa i Lukas Podolski, ale ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się z wynikiem 0:0. Celny strzał padł dopiero w 83. minucie meczu.

Podczas piątkowego spotkania na trybunach Areny Zabrze zasiadło blisko dziewiętnaście tysięcy kibiców. Poza głośnym dopingowaniem na trybunach odpalono też środki pirotechniczne. Z uwagi na duże zadymienie i słabą widoczność, gra na boisku musiała zostać dwa razy przerwana. Do pierwszej połowy doliczono dodatkowe 7 minut.

Zobaczcie zdjęcia z piątkowego spotkania Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin.