GKS Katowice pokonuje w derbach regionu Zagłębie Sosnowiec. Zwycięstwo zagwarantował Ben Sokay

i

Autor: Photo Art Service

Hokej

GKS Katowice pokonuje w derbach regionu Zagłębie Sosnowiec. Zwycięstwo zagwarantował Ben Sokay

W derbach regionu na hokejowej tafli w Sosnowcu wygrała drużyna GKS-u Katowice. Pokonali oni Zagłębie 3:1. I umocnili się na pozycji lidera tabeli Tauron Hokej Ligi.

Hokej: GKS Katowice wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec

W niedzielę, 21 stycznia 2024 roku, w meczu 35. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Katowice wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Kluczowy dla zwycięstwa katowickiej drużyny był Ben Sokay, kanadyjski napastnik o polskich korzeniach, który zdobył dwie bramki. Derby regionu, jak zawsze, zapewniły kibicom, którzy zjawili się w Sosnowcu, sporo emocji. 

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

GKS Katowice, który broni tytułu mistrzowskiego, prowadzi w tabeli (74 punktów po 30 spotkaniach). Zagłębie Sosnowiec jest natomiast na ósmym miejscu (33 pkt).

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Sokay (3), 0:2 Sokay (18), 1:2 Karasiński (32), 1:3 Delmas (50)

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Szczepkowski) – Krawczyk, Saur, Szturc, Valtola, Krężołek – Charvat, Andreikiv, Lindgren, Butsenko, Niemi – Naróg, Kotlorz, Nahunko, Tyczyński, Salo oraz Sikora, Bernacki, Kozłowski i Karasiński.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Maciaś, Marklund, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson – Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokal, Hitosato – Chodor, Lebek, Bepierszcz, Michalski.