Ewa Swoboda wicemistrzynią Europy! Wyszarpała srebro Lekkoatletycznych ME w Rzymie

Najlepsza polska sprinterka zdobyła srebrny medal Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Rzymie. Ewa Swoboda osiągnęła drugi czas 11,03 na w finale biegu na 100 metrów. To jej najlepsze miejsce w największych seniorskich imprezach lekkoatletycznych.

Ewa Swoboda wicemistrzynią Europy

Ewa Swoboda została wicemistrzynią Europy w biegu na 100 m lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Rzymie. To jej życiowy sukces, bo jeszcze nigdy nie zdobyła medalu w seniorskich zawodach tej rangi.

Złoty medal zdobyła Brytyjka Dina Asher-Smith, a brąz wywalczyła reprezentantka Włoch Zaynab Dosso.

Asher-Smith triumfowała czasem 10,99 i powtórzyła sukces z ME w Berlinie w 2018 roku. Swoboda i Dosso uzyskały wynik 11,03, a decydujące okazały się cztery tysięczne sekundy.

Zobacz zdjęcia

Dałam z siebie wszystko. Męczyłam się niemiłosiernie, pociłam się niemiłosiernie. Niezmiernie się cieszę! - mówiła tuż po biegu Ewa Swoboda, zawodniczka AZS AWF Katowice.

Ewa Swoboda wygrała pierwszy bieg półfinałowy na 100 m czasem 11,02 i pewnie awansowała do finału lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Druga była Niemka Gina Lueckenkemper - 11,06.

Swoboda ma w dorobku trzy medale halowych mistrzostw Europy w biegu na 60 m, a teraz wywalczyła pierwsze podium czempionatu kontynentu na dystansie 100 m.