Dzień bez samochodu na Śląsku. W tych miastach pojedziesz za darmo

i

Autor: mat. prasowe Dzień bez samochodu na Śląsku. W tych miastach pojedziesz za darmo

Dzień bez samochodu 2022 na Śląsku. Autobusem pojedziesz za darmo. Sprawdź w jakim mieście

2022-09-21 15:31

W czwartek, 22 września obchodzimy dzień bez samochodu. Z tej okazji w wielu miastach komunikacja miejsca będzie za darmo. Sprawdź koniecznie, w którym mieście pojedziesz autobusem za darmo.

Dzień bez samochodu 2022: ZTM na Śląsku

Metropolia GZM, która jest organizatorem komunikacji ZTM na Śląsku, tradycyjnie oferuje w dzień bez samochodu bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Żeby pojechać autobusem za darmo do Katowic, Chorzowa, Bytomia, Gliwic, Zabrza, Sosnowca czy Tarnowskich Gór, musisz mieć przy sobie dowód rejestracyjny swojego samochodu. Ponadto podróżujących autobusami może spotkać miła niespodzianka w postaci drobnych gadżetów i poczęstunku.

Dzień bez samochodu 2022: MZK Bielsko-Biała

Przewoźnik obsługujący komunikację miejską w Bielsku-Białej również oferuje 22 września darmowe przejazdy autobusem. I tu również jest jeden warunek – trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem, a do tego ma się ważny przegląd techniczny.Taką samą akcję przeprowadza PKM Czechowice-Dziedzice, który na terenie Bielska-Białej obsługuje linie nr 5, VII oraz X, jak również Komunikacja Beskidzka.

Dzień bez samochodu 2022: Częstochowa

W Częstochowie również będzie można podróżować komunikacją miejską MPK za darmo. Do przejazdu autobusem wystarczy okazać ważny dowód rejestracyjny. Ponadto przez cały czwartek użytkownicy Częstochowskiego Roweru Miejskiego mogą skorzystać z darmowej godziny wypożyczenia. Wystarczy być zarejestrowanym w systemie Nextbike.