Dziecko na wózku inwalidzkim zostało wyproszone z wodnego placu zabaw?

i

Autor: MZDiM Jaworzno, Pixabay

Jaworzno

Dziecko na wózku inwalidzkim zostało wyproszone z wodnego placu zabaw? "Nie jest to prawdą"

Czy w Jaworznie doszło do skandalicznej sytuacji? Jak relacjonuje lokalny portal "jaw.pl" z wodnego placu zabaw miało zostać wyproszone dziecko poruszające się na wózku inwalidzkim. - Nie jest prawdą, że opiekun wraz z dzieckiem zostali wyproszeni z obiektu - tłumaczy jednak Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który jest zarządcą obiektu.

Jaworzno: dziecko na wózku zostało wyproszone z wodnego placu zabaw? Jego mama jest oburzona, MZDiM się tłumaczy

Dziecko na wózku inwalidzkim zostało wyproszone z wodnego placu zabaw Jaworznie? Jako pierwszy o sprawie poinformował lokalny portal "jaw.pl". Jak możemy przeczytać - do sytuacji miało dojść w piątek, 14 lipca. 

"Pani Anna, wraz z synami wybrała się na jaworznickie Planty, aby miło spędzić czas z rodziną. Jeden z jej synów porusza się na wózku inwalidzkim" - relacjonuje portal. W pewnym momencie miała zostać wyproszona wraz ze swoim niepełnosprawnym synem z terenu wodnego placu zabaw. 

- Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, z taką jawną dyskryminacją - powiedziała oburzona pani Anna w rozmowie z portalem "jaw.pl". 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie, który jest zarządcą wodnego placu zabaw.

- Operator wodnego placu zabaw w Jaworznie - firma ARMA - wyraził ubolewanie z powodu zaistniałego incydentu i wyjaśnił sprawę. Pracownik firmy ARMA poprosił jedynie Panią towarzyszącą dziecku o zachowanie ostrożności z uwagi na dzieci znajdujące się w niecce z wodą, jednak nikt nikomu nie kazał opuścić obiektu - przyznaje Izabela Miszczyk, rzecznik prasowy MZDiM w Jaworznie. 

MZDiM tłumaczy, że strefa niecki na terenie wodnego placu zabaw jest pochylona. - W zagłębieniu znajduje się woda, w której przebywają dzieci i gdzie obsługa zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników - dodaje Izabela Miszczyk. 

Przypomnijmy, że na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie dostępny jest szczegółowy regulamin dotyczący korzystania z wodnego placu zabaw, w którym nie ma napisane, że dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich nie mogą na nim przebywać. 

- Nie jest prawdą, że opiekun wraz z dzieckiem zostali wyproszeni z obiektu. Według pracowników firmy, po rozmowie z rodzicem - osoby te przebywały nadal na wodnym placu zabaw - podsumowuje rzecznik MZDiM w Jaworznie. 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/