Dystopijny serial o przyszłości Europy będzie kręcony m.in. w Bytomiu. Oto co wiemy o Droneland

i

Autor: UM Bytom Dystopijny serial o przyszłości Europy będzie kręcony m.in. w Bytomiu. Oto co wiemy o "Droneland"

Rozrywka

Dystopijny serial o przyszłości Europy będzie kręcony m.in. w Bytomiu. Oto co wiemy o "Droneland"

2025-05-08 14:32

Bytom będzie jednym z kilku miast, gdzie kręcony będzie serial science-fiction "Droneland". To międzynarodowa produkcja powstająca w koprodukcji wytwórni z Niemiec, Holandii, Luksemburga i Polski. Akcja serialu ma się dziać w 2040 roku i będzie go można zobaczyć na Netflixie.

Bytom "gwiazdą" dystopijnego thrillera. To międzynarodowa produkcja

Miasto Bytom w województwie śląskim ponownie stanie się planem filmowym. Przez kilka dni będą tam kręcone zdjęcia do międzynarodowej produkcji zatytułowanej "Droneland". Filmowcy już są widoczni na ulicach miasta. Realizacja zdjęć, jak informuje tamtejszy magistrat, to efekt współpracy z producentami z polskiej firmy Enter Film oraz z Fundacją Instytut Fotografii i Filmu. Zdjęcia będą kręcone m.in. na ul. Zaułek, Józefa Jainty i Dzieci Lwowskich. 

Mam przyjemność już po raz kolejny pracować w Bytomiu. To świetne miejsce. Jego architektura oraz klimat idealnie nadają się jako sceneria filmów o bardzo różnej tematyce – podkreśla Rafał Orlicki, przedstawiciel producenta filmu. – Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i niedogodności oraz bardzo prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wprowadzoną tymczasową organizację ruchu, a także na pracujących członków ekipy filmowej, poruszające się pojazdy oraz elementy dekoracji i sprzęt filmowy. 

O czym będzie opowiadać serial "Droneland"

Serial "Droneland" jest przygotowywany dla platformy Netflix. To sześcioodcinkowa historia dziejąca się w Europie, w roku 2040. Przedstawi dystopijny obraz Europy, w której Unia Europejska zastąpiła państwa w zakresie uprawnień politycznych, wojskowych i policyjnych. Unia sprawuje swoją władzę w sposób niekontrolowany i brutalny. Sama Europa stała się jedną z największych potęg na świecie. 

Bohaterami są: Aart Van Westerhuizen, który jest 47-letnim byłym podpułkownikiem żandarmerii wojskowej pracującym obecnie jako główny inspektor Interpolu - europejskiej policji mającej autorytet w całej unii, oraz Nina Bittman, która jest 33-letnią analityczką i rozmówcą obsługującym Theresę - wszechpotężny i interaktywny komputer centralny Unii. Oboje badają sprawę morderstwa Vito Pazziego, wpływowego europejskiego parlamentarzysty, któremu odebrano życie zaledwie miesiąc przed głosowaniem nad nową konstytucją europejską. Szybko wpadają na trop podejrzanego, jednak im dłużej trwa śledztwo, tym wszystko okazuje się mniej oczywiste, niż wydawało się na początku. 

Do filmu zaangażowano takich aktorów, jak:

  • Oliver Masucci znany m.in. z serialu "Dark" czy filmu "On wrócił"
  • Alexander Scheer znany m.in. z horroru "Krwawe niebo" i dramatu "Krew i złoto"
  • Sophie Mousel znaną m.in. z "Nicky Larson", "Facet do wymiany" czy "Kropla Boga"

Producentem wykonawczym jest Nicolas Steil odpowiedzialny za takie filmy, jak "Kot Bob i ja", "Ciemną stronę księżyca" czy "Mroczną sprawiedliwość". 

W Bytomiu się kręci

Filmowcy nie pierwszy raz biorą plenery bytomskie jako tło do swoich filmów czy seriali. Kręcono tam m.in. film "Bokser", który miał premierę w ubiegłym roku na Netflixie. Planem filmowym były  dawna strażnica przy ul. Strażackiej oraz secesyjne wnętrza IV Liceum Ogólnokształcącego. Dla Netflixa nakręcono w tym mieście również serial "1983".

Śląsk Radio ESKA Google News