Dwie świętochłowiczanki wpadły z narkotykami. Policjanci przechwycili dużą ilość amfetaminy

i

Autor: KMP Świętochłowice

Kryminalne

Dwie świętochłowiczanki wpadły z narkotykami. Policjanci przechwycili dużą ilość amfetaminy

2024-06-19 21:28

Dwie mieszkanki Świętochłowic w swoim mieszkaniu przechowywały narkotyki. Policjanci zabezpieczyli narkotyki w ilości pozwalającej na przygotowanie blisko tysiąca działek dilerskich.

Wpadły z narkotykami

Zaledwie w odstępie kilku dni policjanci ze Świętochłowic zatrzymali dwie mieszkanki tego miasta, które były w posiadaniu dużej ilości narkotyków. Pierwsza z nich, 22-latka, w swoim mieszkaniu miała blisko 360 działek dilerskich amfetaminy.

Kilka dni później policjanci odwiedzili mieszkanie, w którym zastali 30-letnią lokatorkę. Na blacie kuchennym zauważyli wagę elektroniczną, a zaraz obok niej znajdował się biały proszek. Po przeprowadzonym badaniu testerem potwierdzono, że znaleziony biały proszek to amfetamina. Mieszkanie przeszukano i jak się okazało, kobieta przechowywała w nim większą ilość narkotyku.

U obu kobiet kryminalni zabezpieczyli narkotyki, z których można było przygotować łącznie blisko 1000 działek dilerskich. Obie kobiety zostały zatrzymane i usłyszały już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.