Dni Mysłowic 2024 już na przełomie maja i czerwca. Na scenie wystąpi m.in. Oberschlesien

i

Autor: Oberschlesien FB

Święto Miasta

Dni Mysłowic 2024 już na przełomie maja i czerwca. Na scenie wystąpi m.in. Oberschlesien

2024-05-25 0:00

Na przełomie maja i czerwca w Mysłowicach odbędzie się największa impreza w mieście. Znamy już datę i pełen program tegorocznych Dni Mysłowic. W dniu koncertowym na scenie wystąpi m.in. Oberschlesien. Zaplanowano też wiele innych atrakcji.

Dni Mysłowic coraz bliżej. Jakie przygotowano atrakcje?

W dniach od 30 maja do 1 czerwca w Mysłowicach odbędą się Dni Mysłowic 2024. Opublikowano już pełny program trzydniowego wydarzenia. Świętowanie odbędzie się tradycyjnie w Parku Słupna (ul. Stadionowa 13). Podczas tegorocznej edycji Dni Mysłowic organizatorzy postawili na lokalne zespoły i mocne, gitarowe brzmienia.

- Cieszymy się, że możemy zaprezentować lokalne talenty oraz zaserwować mieszkańcom niezapomniany weekend pełen muzyki i atrakcji kulturalnych - powiedział Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Ważnym punktem będzie chrześcijański koncert rodzinny "Bądź jak Jezus!". 1 czerwca wydarzenie połączone zostanie z obchodzonym tego dnia Dniem Dziecka oraz z Dniem Organizacji Pozarządowych.

- Tegoroczne Święto Miasta będzie prawdziwą ucztą dla melomanów, oferującą różnorodność muzyczną - podkreślił Prezydent Miasta Mysłowice, Dariusz Wójtowicz.

Dni Mysłowic 2024 - program

30 maja

Pierwszego dnia tegorocznych Dni Mysłowic, w czwartek 30 maja, odbędzie się koncert "Bądź jak Jezus!". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00. Wystąpią:

  • Hillsong London Worship
  • Arka Noego
  • Rock and Fire
  • Katolika Front
  • iGramy z Pokusą

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie bezpłatne miasteczko zabaw.

31 maja

W piątek 31 maja odbędzie się dzień koncertowy. Od godziny 17:00 na scenie zobaczymy lokalnych artystów, a w tym zespoły Węgiel i Miód, Lab, Roboty Na Wysokości oraz gwiazdę wieczoru - zespół Oberschlesien. Założony w 2008 roku w Piekarach Śląskich zespół Oberschlesien wykonuje industrial metal, a w swojej twórczości łączy mocne brzmienia z gwarą śląską.

1 czerwca

W sobotę 1 czerwca obchody Dni Mysłowic połączone zostaną z obchodami Dnia Dziecka i Dnia Organizacji Pozarządowych. Od godziny 14:30 w Parku Słupna odbędzie się wiele atrakcji, a m.in. zaprezentują się organizacje pozarządowe z Mysłowic oraz wystąpią uczniowie szkół tańca i dzieci z Ogniska Muzycznego "Amadeusz" i "Mam Talent". Uczestnicy świętowania będą również mogli wziąć udział w rekordowym wyzwaniu tanecznym "Jerusalema Dance" oraz Festivalu kolorów z proszkami holi.

Dodatkowo pasjonaci wieczornej jazdy na rolkach o godzinie 19:00 będą mogli przemierzyć ulice Mysłowic. Wyznaczone zostaną dwie trasy na dwóch poziomach trudności: trasę niebieską dla początkujących i trasę czerwoną dla zaawansowanych rolkarzy.

Dni Mysłowic 2024 już na przełomie maja i czerwca. Na scenie wystąpi m.in. Oberschlesien

i

Autor: UM Mysłowice