Wiadomości

Dni Czeladzi 2024 powracają Parku Grabek. Wydarzenie z plejadą gwiazd wystartuje w ten weekend

Już w ten weekend w Parku Grabek odbędą się tegoroczne Dni Czeladzi. Magistrat starannie zadbał o dobór artystów, dzięki czemu każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie. Części artystycznej będą towarzyszyć sportowe emocje. Ostatniego dnia imprezy uczestnicy będą mogli zobaczyć mecz naszych orłów, którzy zmierzą się z Holandią.

Dni Czeladzi powracają do Parku Grabek

W sobotę, 15 czerwca rozpoczną się tegoroczne Dni Czeladzi. Wydarzenie, podobnie jak w 2023 roku, potrwa dwa dni. W tej edycji magistrat zadbał o różnorodność line-upu. Każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie. Dominującym gatunkiem muzycznym podczas imprezy będzie reggae.

Koniecznie zarezerwujcie sobie czas 15 i 16 czerwca 2024 r. W amfiteatrze w Parku Grabek znów zagoszczą gwiazdy! Już teraz zapraszamy na Dni Czeladzi 2024! - zachęcają do udziału organizatorzy.

Sprawdźcie w galerii, jak przebiegły Dni Czeladzi w 2023 roku.

Dni Czeladzi 2024. Znamy pełną listę artystów. Oto line-up

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem imprezy, czeladzki magistrat ujawnił pełny program wydarzenia. Oto on:

Sobota, 15 czerwca:

  • 16.00 - Skankan Official,
  • 19.00 - KoNoPiAnS - wyjątkowy koncert z okazji 28. urodzin tej grupy. Pierwotnie magistrat planował zorganizować w amfiteatrze 25. urodziny grupy, lecz z powodu różnych zawirowań pomysł ten urząd może zrealizować dopiero w tym roku,
  • 21.00 - Vavamuffin.

Niedziela, 16 czerwca:

  • 15.00 - Na dużym ekranie uczestnicy imprezy obejrzą wspólnie mecz Polska - Holandia, czyli pierwszy marsz naszych orłów po Mistrzostwo Europy w piłkę nożną,
  • 17.50 - Czeladzkie Talenty,
  • 19.15 - Oskar Cyms,
  • 21.00  - Dawid Kwiatkowski.

Magistrat dodał także kilka słów od siebie w temacie kabaretu, którego wyjątkowo zabraknie na tegorocznym święcie miasta.

Zapytacie, a gdzie kabaret? Odpowiedź jest prosta, kabarety powrócą jeszcze na Dni Czeladzi, lecz w tym roku żadna z gwiazd kabaretowej sceny nie miała dostępnego terminu pomiędzy 15 a 16 czerwca, a jak się śmiać to konkretnie - tłumaczy magistrat.

Radości i smutki bardzo lokalnej architektury