Kultura

Dni Bytomia powróciły na Plac Sobieskiego. Gwiazdą wieczoru był C-Bool

21 czerwca na Placu Sobieskiego rozpoczęły się 3-dniowe Dni Bytomia. Z okazji okrągłych 770. urodzin Bytomia, magistrat zadbał o urozmaicenie repertuaru. Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta był C-BooL. Zobaczcie zdjęcia.

Dni Bytomia 2024. Występ C-Bool'a zakończył pierwszy dzień

Tegoroczne Dni Bytomia mają wyjątkowy charakter - w czasie święta miasta obchodzone jest 770-lecia Bytomia. W związku z tym urząd miejski zadbał, by program wydarzenia został dopracowany w każdym calu.

W piątek, 21 czerwca wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16:45 od koncertu zespołu Siostry Wajs & Stonoga. Nie zabrakło takich hitów jak „Kolorowa Stonoga”, „Stwory Potwory” czy „Łeo Afrikana”.

O godzinie 18.00 publiczność porwali dwóch śląskich artystów - Milla oraz Grzegorz Poloczek. Publiczność wspólnie bawiła się w rytmie popularnych szlagrów. Po występie odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia święta Bytomia. Mieszkańcy wspólnie odśpiewali 1000 lat dla miasta i poczęstowali się urodzinowym tortem. Po części oficjalnej na scenie zawitał Paweł Golecki.

Przed godziną 21.00 publiczność mogła zobaczyć na żywo pokaz barmański w wykonaniu Krzysztofa Drabika. Bytomianin, który jest wielokrotnym mistrzem Polski, Europy i świata w stylu wolnym, zaprezentował swoje umiejętności, żonglując butelkami.

Na zakończenie wieczoru znany DJ z Pyskowc - C-BooL porwał publiczność do tańca i zabawy. Jego energetyczne sety i doskonała interakcja z publicznością sprawiły, że ten wieczór pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Zobaczcie zdjęcia z tego wieczoru.