Desperat chciał wysadzić całą kamienicę w Świetochłowicach. Zamknął się w mieszkaniu i odkręcił butlę z gazem. Został zatrzymany

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Desperat chciał wysadzić całą kamienicę w Świetochłowicach. Zamknął się w mieszkaniu i odkręcił butlę z gazem. Został zatrzymany

2021-08-30 7:42

Policjanci zatrzymali już 33-letniego mężczyznę, który w niedzielę po południu zabarykadował się w swoim mieszkaniu w Świętochłowicach przy ulicy Kubiny i groził, że wysadzi w powietrze całą kamienicę. Odkręcił już nawet butlę z gazem.

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Kubiny w Świętochłowicach. 33-letni mężczyzna w niedzielę po południu zabarykadował się w swoim mieszkaniu, odkręcił butlę z gazem i groził wysadzeniem całego budynku.

Na miejscu chwilę później pojawili się policyjni negocjatorzy, którzy dyskutowali z desperatem. W międzyczasie z budynku zostało ewakuowanych 18 osób.

Negocjacje jednak nie przyniosły skutku i przed godziną 20.00 do kamienicy wkroczyli antyterroryści, którzy zatrzymali mężczyznę.

- Mężczyznę przewieziono do komendy. noc spędzi w policyjnej celi - przekazała oficer prasowa KMP w Świętochłowicach sierż. szt. Paulina Wierzbowska. Podała też, że w organizmie 33-latka wykryto 0,5 promila alkoholu.

Jeszcze dziś mężczyzna ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą