Daria Zawiałow zapowiedziała nową trasę koncertową na jesień 2024 r.

i

Autor: Archiwum Eski i SE

Muzyka

Daria Zawiałow z drugą odsłoną „Dziewczyny Pop” live zawita do Katowic. Bilety w sprzedaży

2024-05-02 18:02

To było szaleństwo! Na koncertach Darii Zawiałow promujących jej najnowszy album pt. „Dziewczyna Pop” bawiły się tłumy. Teraz czas na drugą część trasy - „Pete Stop", podczas której artystka zaśpiewa także w Katowicach. Łapcie bilety!

„Pete Stop" - Daria Zawiałow jesienią wyjedzie w nową trasę koncertową, z przystankiem m.in. w Katowicach

Będzie to zdecydowanie najmocniejsza, najbardziej rockowa i najbardziej gitarowa era tego projektu na scenie. Intensywna, mrocznai pełna uniesień" - zapowiada drugą część tegorocznej trasy koncertowej Daria Zawiałow zatytułowaną „Pete Stop".

Kawałki z nowego albumu artystki „Dziewczyna Pop" wybrzmią także w Katowicach - koncert odbędzie się 18 grudnia 2024 r. w Spodku. 

„Dziewczyna Pop" to album wydany w 2023 r. - czwarty z kolei w karierze Darii. Utwory takie jak  „Z Tobą na chacie”, „Supro”,  „Złamane serce jest ok” czy „Fifi Hollywood” cały czas są na najwyższych pozycjach listach przebojów rozgłośni radiowych w całej Polsce. Płyta jest bardzo emocjonalna, mocno gitarowa,  w stylu muzyki pop-rock i składa się z rozdziałów: „92’”, „Pete Stop” oraz „Backdoor”.

Z części „Pete Stop” usłyszymy na koncercie takie numery jak „Ballada Punk (Jak świry)", „Z Tobą na chacie", „Dziwna" i „Intro On". Nie zabraknie też pewnie innych. 

Cały harmonogram trasy:

  • 20.10.2024 r. - Rzeszów, G2A Arena 
  • 9.11.2024 r. - Lublin, Hala Globus
  • 17.11.2024 r. - Olsztyn, Hala Urania
  • 24.11.2024 r. - Poznań, Sala Ziemi
  • 29.11.2024 r. - Szczecin, Netto Arena 
  • 7.12.2024 r. - Warszawa, COS Torwar
  • 13.12.2024 r. - Ostrów Wielkopolski, 3mk Arena Ostrów
  • 18.12.2024 r. - Katowice, Spodek 

Lawina nominacji na Fryderykach 2024. Daria Zawiałow ze statuetką za album „Dziewczyna Pop"

Daria Zawiałow podczas tegorocznej 30. jubileuszowej Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu FRYDERYK FESTIWAL otrzymała aż sześć nominacji w kategoriach: album roku pop („Dziewczyna Pop"), artystka roku, autorka roku, kompozytorka roku, utwór roku („Fifi Hollywood”), teledysk roku („Fifi Hollywood”). Statuetkę otrzymała w kategorii album roku. 

Oto, co nam powiedziała na gali:

Daria, tysiące sprzedanych płyt „Dziewczyna pop", każdy kawałek jest hitem, trwa trasa koncertowa promująca album. Jak pracowało się nad albumem?

Daria: Bardzo intensywnie i długo, bo oprócz tego, że była praca w studiu, to także sporo wizualnej, aby podzielić album na trzy części. Ogromny projekt, wielu, fantastycznych, zaangażowanych w niego ludzi.

W Twoich kawałkach jest mnóstwo emocji - od radości przez smutek, ból, nadzieję. Myślisz, że to właśnie trafia do odbiorców, mogą się w pewien sposób utożsamić z tymi tekstami?

Daria: Od zawsze staram się pisać uniwersalnie, żeby zostawić furtkę dla słuchacza, aby mógł się odnaleźć. Ale w „Dziewczynie pop" rzeczywiście teksty są mocno emocjonalne bardziej wprost, wręcz niekiedy bezczelne. Wyjątkowo mogły trafić - to prawda. 

Tegoroczny Fryderyk jest 10, który od 2018 roku od początku kariery otrzymała wokalistka. 

A zaczęło się od programów telewizyjnych...dziś Daria muzycznie rozkwita

Daria Zawiałow w tym roku skończy 31 lat, pochodzi z Koszalina. Ma rosyjskie korzenie po pradziadku ze strony ojca (pochodził z Rosji), stąd nazwisko Zawiałow. 

W 2011 r. wzięła udział w czwartym sezonie programu TVN „Mam talent!", docierając do półfinału. W 2013 r. i 2014 r. wystąpiła w trzeciej i czwartej edycji programu „X Factor" - w tej ostatniej dotarła do finałowej dwunastki. 

Później były konkursy, festiwale, wszędzie była zauważana i doceniana. W lutym 2017 r. po raz pierwszy wykonała na żywo debiutancki materiał podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Całość koncertu została nadana na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. 

3 marca 2017 r. nakładem wytwórni płytowej Sony Music wydała debiutancki album studyjny pt. „A kysz!" i znalazła się na 7 miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS. Następnie ukazały się kolejne: „Helsinki" (2019 r.), „Wojny i noce" (2021) oraz wspomniany i ten który zrobił największą jak dotąd furorę - „Dziewczyna Pop" (2023 r.).