Dąbrowa Górnicza i zmiana organizacji ruchu w centrum

i

Autor: UM Dąbrowa Górnicza

Ważne

Dąbrowa Górnicza i zmiana organizacji ruchu w centrum. Ważny komunikat dla kierowców

Ważna informacja dla kierowców. W poniedziałek – 27 marca – ruch w obu kierunkach na części ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniej został przełożony na przebudowaną jezdnię w kierunku Gołonoga. Umożliwi to drogowcom zamknięcie i przebudowę jezdni w stronę Będzina.

Zmiany dla kierowców w centrum Dąbrowy Górniczej

Ważna zmiana organizacji ruchu w samym centrum Dąbrowy Górniczej. Od poniedziałku, 27 marca, ruch w obu kierunkach na części ul. Królowej Jadwigi został przełożony na przebudowaną jezdnię w kierunku Gołonoga.

Tym samym jezdnia w stronę Będzina została zamknięta. Na tym etapie, dopóki będzie to możliwe, utrzymywany będzie wjazd i wyjazd z ul. Augustynika.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Królowej Jadwigi jest częścią modernizacji układu drogowo-torowego między al. Róż a granicą z Będzinem. Modernizacja odcinku ul. Królowej Jadwigi – od przystanku autobusowego w centrum do skrzyżowania z al. Róż – rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku.

Wiadomo także, że wzdłuż ulicy wybudowany zostanie jeszcze ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. – Ciąg wpisze się w istniejący układ między drzewami a budynkami, bez konieczności wycinania drzew – informuje Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele magistratu, przebudowa ulic wzdłuż głównej osi miasta zakończy się jeszcze w tym roku. Wówczas też na tory wyjadą nowoczesne tramwaje.