Cztery samoloty nie mogą wylądować w Krakowie. Poleciały do Pyrzowic. Winna gęsta mgła

i

Autor: FlightRadar

Cztery samoloty nie mogą wylądować w Krakowie. Poleciały do Pyrzowic. Winna gęsta mgła

2020-01-14 15:00

Spore utrudnienia dla pasażerów, którzy lecieli dzisiaj do Krakowa. Nad lotniskiem w Balicach unosi się gęsta mgła, dlatego aż cztery maszyny musiały skierować się na lotnisko Katowice Airport w Pyrzowicach. Stamtąd przewoźnik zorganizuje im transport do Krakowa.

Samoloty nie mogą lądować w Krakowie. Lecą do Katowic

Spore problemy mają pasażerowie czterech samolotów, które miały wylądować dzisiaj na lotnisku w Krakowie. Nad Balicami unosi się gęsta mgła, dlatego maszyny zostały przekierowane na lotnisko Katowice Airport w Pyrzowicach.

Jak przekazał Cezary Orzech, rzecznik pyrzowickiego lotniska, na płycie Katowice Airport wylądowały cztery samoloty, które planowo leciały do Krakowa. Są to:

  • Fly Dubai z Dubaju
  • KLM z Amsterdamu
  • Ryanair z Madrytu
  • Easy Jet z Liverpoolu

Przewoźnicy mają zorganizować transport autokarowy dla pasażerów samolotów, które musiały wylądować na lotnisku w Pyrzowicach. Stąd pasażerowie udadzą się do Krakowa.

Z pasażerami wszystko jest w porządku. Okazuje się jednak, że mgła w Krakowie Balicach zbyt szybko nie ustąpi. Na szczęście jest lotnisko w Pyrzowicach, które zazwyczaj ma dobre warunki atmosferyczne, ze względu na swoje położenie. Znajduje się wyżej niż np. lotnisko w Krakowie