Częstochowa: Był jak jednoosobowy gang. Brutalne pobicia, włamanie i porwanie kobiety

i

Autor: Archiwum Częstochowa: Był jak jednoosobowy gang. Brutalne pobicia, włamanie i porwanie kobiety

Kryminalne

Częstochowa: Był jak jednoosobowy gang. Brutalne pobicia, włamanie i porwanie kobiety

Częstochowska policja zatrzymała 21-latka, który popełnił tyle przestępstw, że spokojnie można byłoby nimi obdzielić niewielki gang. Na koncie ma m.in. brutalne pobicia i porwanie kobiety.

Pobicia, włamanie, porwanie, a to nie wszystkie przestępstwa 21-latka

W zeszły czwartek, 2 maja tuż po północy 21-letni mieszkaniec Częstochowy do mieszkania 19-latka, po czym zaczął bo okładać pałką teleskopową po całym ciele. Następnie zabrał mu telefon i wyszedł. I to był dopiero początek, bowiem 21-latek, jak się potem okazało, wszedł właśnie na drogę zemsty, z której zdjęli go dopiero policjanci. 

W piątek, 3 maja 21-latek ponownie zaatakował tego samego mężczyznę z tą różnicą, że tym razem zrobił to na ulicy. Zaatakował 19-latka wymuszając od niego... akcesoria do telefonu, który ukradł mu wcześniej w mieszkaniu. Mało tego. 21-latek pozbawił wolności ich wspólną znajomą i a jej pośrednictwem groził 19-latkowi pozbawieniem życia. Chciał go też skłonić do tego, aby nie zeznawał przeciwko 21-latkowi w sądzie. Jak się bowiem okazało, wszystkie działania przez niego podjęte były właśnie zemstą za to, że że 19-latek złożył zeznania jako świadek w innej, toczącej się przeciwko napastnikowi sprawie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. dotyczących przestępstw popełnionych przeciwko życiu i zdrowiu oraz ograniczenia wolności człowieka. 21-latek do części się przyznał. Decyzją sądu trafił tymczasowo na 2 miesiące do aresztu. Grozi mu teraz od 3 do 20 lat więzienia.