Węgiel z PGE ma niższą cenę

i

Autor: PGE PGE obniżyło cenę węgla z importu.

Ceny węgla 2022. PGE obniża cenę węgla kamiennego od 1 listopada

Cena węgla coraz niższa. PGE Polska Grupa Energetyczna obniżyła cenę węgla z importu aż o 10 proc. Węgiel kupić można pod warunkiem zamówienia minimum 25 ton tego opału, a to oznacza, że obniżka przeznaczona jest głównie dla przedsiębiorstw, szpitali, szkół, ośrodków zdrowia lub domów pomocy społecznej.

Węgiel z PGE pochodzi z importu

Grupa Kapitałowa PGE zajmuje się przez swoją spółkę PGE Paliwa sprzedażą węgla z importu, który pochodzi z Kolumbii, Australii i Indonezji. Do polskich portów dociera statkami, następnie jest przesiewany, aby stworzyć sortymenty, które obowiązują w naszym kraju: około 30 proc. importowanego węgla to groszek, reszta to miał węglowy. W tym roku PGE sprowadziła do Polski już 5 mln ton węgla.

Cena cały czas się zmienia, ale w ostatnim czasie jest niższa więc jest szansa na kolejne obniżki cen węgla.

- Wprowadzimy kolejne korekty w naszej ofercie, jeśli zmiany cen na rynkach hurtowych na to pozwolą - informuje Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. 

Cena węgla PGE

Od 1 listopada 2022 cena węgla opałowego typu ekogroszek/groszek lub orzech będzie wynosiła 1890 zł netto (obniżka z poziomu 2100 zł netto) plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem.

Jeszcze taniej będzie można kupić miał. Cena węgla typu miał energetyczny będzie wynosiła 1550 zł netto (obniżka z poziomu 1700 zł netto) plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem.

Sprawdź, jak kupić tani węgiel wprost z kopalni

Nowe zasady przedstawiamy w galerii zdjęciowej

Jak kupić węgiel z PGE?

Sprzedaż importowanego węgla kamiennego z PGE możliwa jest w dwóch zasadniczych wariantach:

  1. - w ramach zakupu preferencyjnego dla: gmin, gmin sąsiednich lub innych podmiotów będących pośredniczącymi podmiotami węglowymi, celem jego dalszej odsprzedaży na rzecz gospodarstw domowych
  2. - w ramach działalności handlowej spółki dla: inni klienci instytucjonalni (np. szpitale, szkoły, ośrodki zdrowia, domy pomocy społecznej lub inne), przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności zawodowej wykorzystują węgiel kamienny oraz pośredniczące podmioty węglowe.

Minimalny wolumen dostawy wynosi około 25 ton i wielokrotność tej ilości.

Tani węgiel z PGE: jak kupić i przetransportować?

Aby kupić węgiel w PGE należy na stronie gkpge.pl/zakup-wegla wypełnić specjalny formularz, w którym określa się formę prawną prowadzonej działalności oraz to, czy jest się finalnym nabywcą, czy podmiotem pośredniczącym. "Pośredniczące podmioty węglowe (PPW) mają prawo do późniejszej odsprzedaży węgla klientom indywidualnym" - podała spółka.

W formularzu należy podać też rodzaj surowca, który chce się kupić, oraz dane kontaktowe. Gdy formularz zostanie złożony, pracownik PGE skontaktuje się z kupującym, przedstawi szczegółową ofertę, a następnie umowę sprzedaży. Należy ją odesłać na wskazany adres i uzgodnić termin oraz miejsce realizacji zamówienia.

Umowa sprzedaży węgla kamiennego będzie wysyłana w formie elektronicznej na adres e-mail kontrahenta wskazany w formularzu. Kontrahent zobowiązany jest do:

  • - wydruku wszystkich załączników wiadomości e-mail w 2 egzemplarzach;
  • - własnoręcznego czytelnego podpisu (imię i nazwisko) na ostatniej stronie każdego z przesłanych załączników wraz z pieczęcią firmową;
  • - odesłania w 2 egzemplarzach podpisanych oryginałów wszystkich załączników na adres: PGE Paliwa sp. z o.o., ul. Ciepłownicza 1, 31- 587 Kraków.

Realizacja zamówienia jest możliwa jedynie po otrzymaniu przez PGE Paliwa 2 podpisanych egzemplarzy przesłanej dokumentacji.Po otrzymaniu oryginałów podpisanych dokumentów, nastąpi kontakt telefoniczny ze strony PGE Paliwa w celu rozpoczęcia realizacji zamówienia.

Transport węgla z PGE leży po stronie kupującego.

Mieszkańcy biednych gmin palą nawet drewnem z ROZEBRANYCH STODÓŁ.

Posłuchaj, co mówią przed zbliżającą się zimą!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.