Zabrze

Carnall Festival już nie będzie darmowy. Bilety są już w sprzedaży

Choć Carnall Festival organizowany jest już po raz czwarty, w tym roku wprowadzono dużą zmianę. W odróżnieniu od poprzednich edycji imprezy, w tym roku koncerty będą biletowane.

W cztery wakacyjne niedziele w strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbędą się letnie koncerty w ramach tegorocznego Carnall Festivalu. Na scenie wystąpią znani artyści polskiej sceny muzycznej, prezentujący różne style i gatunki muzyczne. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Będzie głośno!”.

Carnall Festival 2024 - bilety

Festiwal organizowany jest już po raz czwarty i każdego roku przyciąga sporą publiczność. Czy i w tym roku tak będzie? Nie wiadomo. W 2024 roku wprowadzono sporą zmianę. Na każdy z niedzielnych koncertów konieczne jest zakupienie biletu wstępu, którego koszt, w porównaniu do poprzednich bezpłatnych edycji, wcale nie wydaje się mały.

Koszt biletu na pojedynczy dzień wynosi 106,50 zł. Zakupiony bilet na jakikolwiek koncert upoważniać będzie do udziału w dodatkowym wydarzeniu - DJ’SET "Świeże Brzmienie", czyli imprezę taneczną pod gołym niebem. Osoby z zakupionym biletem upoważnione będą do wejścia na imprezę w sobotę następującą po koncercie.

Program Carnall Festivalu

W lipcu czekają nas dwie koncertowe niedziele w ramach Carnall Festivalu. 7 lipca na scenie wystąpią Daria ze Śląska oraz Natalia Szroeder. Dwa tygodnie później, 21 lipca, strefa Carnall wypełni się dźwiękami rapu i hip-hopu podczas koncertów O.S.T.R. i Fisz Emade. Kolejne dwa niedzielne koncerty odbędą się w sierpniu. 4 sierpnia wystąpią Patrycja Markowska i Oskar Cyms. Ostatni finałowy koncert podczas tegorocznego Carnall Festivalu odbędzie się 25 sierpnia. Tego dnia na scenie zobaczymy artystów: Young Igi, Otsochodzi i Darię Zawiałow.

W każdą niedzielę imprezę otworzy Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Koncerty rozpoczną się o godz. 18:30, natomiast bramy będą otwarte od godz. 16:30.