C-BooL wypuścił nowy klip. Teledysk do utworu "Silesia" pokazuje miejsca, w których artysta się wychował. Fani zachwyceni [WIDEO]

2019-12-07 9:21

5 grudnia miała miejsce premiera nowego klipu Grzegorza Cebuli. Teledysk C-BooL'a do instrumentalnego utworu "Silesia" zachwycił fanów. Widać na nim ujęcia z takich miast jak Katowice, Gliwice czy Pyskowice, czyli miejsc ważnych dla artysty. Miejsc, w których dorastał i się wychowywał. "Ten kawałek to podróż. I to po Śląsku". Zobaczcie najnowszy klip C-BooL'a.

C-BooL wypuścił nowy klip. To "Silesia"

Grzegorz Cebula zrobił swoim fanom mikołajkowy prezent. 5 grudnia w jego mediach społecznościowych pojawił się nowy klip do utworu "Silesia". Na klipie widać miejsca ważne w życiu artysty. C-BooL zawsze podkreślał swoje przywiązanie do regionu, w którym się wychował dlatego w najnowszym teledysku możemy zobaczyć piękne plenery z Katowic, Gliwic czy Pyskowic.

- Chciałem pokazać swoje ulubione miejsca na Śląsku. Dlatego w klipie są moje rodzinne Pyskowice, a także Gliwice, w których chodziłem do szkoły średniej oraz Katowice, gdzie często chodziłem na imprezy - zdradza nam C-BooL. Dodaje, że sam pomysł na utwór "Silesia" zrodził mu się w głowie już 6 lat temu. Przygotowane demo gdzieś zaginęło jednak przy wymianie komputera w studiu.

- Melodia jednak pozostała w mojej głowie i często do niej wracałem nucąc ją sobie pod nosem. Minęło 6 lat. Zainspirowany brzmieniami z czasów, w których zaczynałem moją przygodę z graniem imprez, czyli przełomem lat 90/2000, postanowiłem, że ubiorę ten utracony projekt i melodię w nowe brzmienie z elementami „starych, dobrych czasów”. Utwór nazwałem „Silesia” - mówi C-BooL.

Silesia. Jak wyglądała realizacja klipu?

"Silesia" to utwór instrumentalny, który został nagrany tak naprawdę latem tego roku. Został dobrze odebrany podczas koncertów, więc postanowiłem nagrać do niego klip. Skontaktowałem się z ekipą filmową i nakręciliśmy teledysk ze śląskimi miastami w roli głównej. Oprócz standardowych ujęć, w klipie pojawiły się też ujęcia z lotu ptaka. Do tego dołożyliśmy ujęcia z jednej z imprez w Warszawie, na której grałem - tłumaczy Grzegorz Cebula.

Czy "Silesia" okaże się hitem? Na razie fani bardzo pozytywnie sam utwór jak i nagrany do niego Klip. A to pewnie nie koniec niespodzianek ze strony C-BooL'a.

Zobaczcie klip do numeru "Silesia".

Quiz - którą piosenką świąteczną jesteś?

Pytanie 1 z 8
Święta nie mogą istnieć bez: