Bytom miastem wolnym od LGBT? Radni nie przyjmą Samorządowej Karty Prawa Rodziny

i

Autor: pixabay.com Bytom nie będzie miastem wolnym od LGBT

Bytom miastem wolnym od LGBT? Radni nie przyjmą Samorządowej Karty Prawa Rodziny

2020-07-21 7:55

Bytom nie będzie tzw. "strefą wolną od LGBT". Radni tego miasta już na etapie komisji odrzucili petycję w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodziny. Uznali, że ten dokument zwyczajnie dyskryminuje społeczność osób LGBT. Zależało nam by Bytom pozostał miastem otwartym i serdecznym dla wszystkich jego mieszkańców - mówi Wacław Kroczek, aktywista "Wiosny", który od początku sprzeciwiał się karcie rodziny zaproponowanej przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

Bytom nie będzie miastem wolnym od LGBT. A tego chciała część radnych

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin z Bytomia kilka tygodni temu przygotowało projekt Samorządowej Karty Rodziny. Uchwalenie tego dokumentu w praktyce oznaczałoby, że Bytom stałby się tzw. miastem wolnym od LGBT. W jaki sposób? Jednym z założeń projektu było m.in. „wyłączenie możliwości przeznaczania środków publicznych i mienia publicznego na projekty podważające konstytucyjną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny lub autonomię rodziny”.

Dokument trafił w czerwcu 2020 roku przed Komisję Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Bytomiu.

„Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin uważa wprowadzenie w/w projektu uchwały za celowe i niezbędne w dobie rozpasania ideologii LGBT oraz neomarksistowskiej ideologii gender” - czytamy w dokumencie, który trafił przed komisję.

Autorzy dokumentu chyba nie zdawali sobie sprawy czym jest owa "ideologia" LGBT i zapomnieli, że ten skrót dotyczy ludzi - lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów.

Wprowadzenie kontrowersyjnej uchwały w życie od początku sprzeciwiali się aktywiści z "Wiosny" i "Przedwiośnia", argumentując, że zapisy karty przygotowanej przez ZCrR są kuriozalne, bo podstawową wartością definiującą rodzinę nie jest płeć jej członków, lecz wzajemna miłość.

ZOBACZ TAKŻE: Istebna już nie jest gminą "wolną od LGBT". Przełomowy wyrok sądu administracyjnego w Gliwicach

Śląski quiz o miłości. Potrafisz rozpoznać te słowa?

Pytanie 1 z 8
Jeśli chcesz się oświadczyć wybrance to dajesz jej:

Prezydent Bytomia przeciwko karcie rodziny i dyskryminacji osób LGBT

Ostatecznie Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej Bytomia odrzuciła petycję o wprowadzeniu Samorządowej Karty Praw Rodziny (choć wcześniej radni pozytywnie zaopiniowali pomysł Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin).

W praktyce oznacza to, że projekt został odrzucony na etapie komisji i na pewno w najbliższym czasie taka "karta rodziny" dyskryminująca osoby LGBT nie wejdzie w życie. Warto dodać, że projekt ZChR zawierał szereg wad prawnych i sformułowania nacechowane ideologicznie.

Pomysłowi ZChR od samego początku sprzeciwiał się Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Ze szczerym zdumieniem przyjąłem informację, że bytomscy radni pracujący w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji podjęli decyzję o dalszym procedowaniu petycji w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodziny. To nie dąży do zgody między ludźmi, a do wprowadzenia podziałów - pisał na Twitterze kilka tygodni temu Mariusz Wołosz.

Wraz z koleżankami i kolegami z Wiosny i Przedwiośnia rozmawialiśmy z radnymi, przekonywaliśmy, uwrażliwialiśmy o tym jak ważne jest niewprowadzanie tej petycji w życie. Cieszymy się że te starania przyniosły efekt. Zależało nam by Bytom pozostał miastem otwartym i serdecznym dla wszystkich jego mieszkańców. To nauka o tym, że zawsze warto rozmawiać. Warto i trzeba prowadzić dialog. To jeszcze bardziej motywuje mnie do działania. Bytom nie będzie tzw. "strefą wolną od LGBT". Serdecznie dziękuję Radnym za roztropność i rozwagę - napisał w mediach społecznościowych Wacław Kroczek, asystent krajowy europosła Łukasza Kohuta z "Wiosny".

ESKA SUMMER CITY - zapowiedź
Są osoby, które wielokrotnie próbują zdać egzamin na prawo jazdy, ale bez rezultatu. Mówi Eugeniusz Tomala, rzecznik katowickiego WORD-u: