Niecodzienna historia w Katowicach. Pasażer obudził się z bolącą pupą. Na dworzec przyjechała policja

i

Autor: Pixabay/archiwum serwisu

Katowice

Bolesna podróż pasażera pociągu. "Obudziłem się z bolącym tyłem". Zaskakująca podróż polskimi kolejami

Jeden z pasażerów pociągu Sobieski relacji Gdynia-Bohumin zgłosił dyżurnemu, że padł ofiarą poważnego przestępstwa. Wszystko dlatego, że bolała bo "tylna część ciała", gdy wybudził się ze snu. Jego współpasażer opuścił dworzec w kajdankach. A to dopiero początek historii, której finał zaskoczył nawet policjantów.

Pili razem alkohol i grali w karty. Jeden z dworca wyszedł w kajdankach

Historia, którą opisał "Super Express" ma więcej zwrotów akcji niż niejeden hollywoodzki film. Dlatego lepiej się trzymajcie, bo to będzie jazda bez trzymanki.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek 15 kwietnia w pociągu Sobieski relacji Gdynia-Bohumin. Jeden z pasażerów zgłosił dyżurnemu, że został zgwałcony przez współpasażera, z którym poznał się w pociągu. 40-latek opowiedział, że siedział z 27-latkiem w jednym przedziale, gdzie razem pili i grali w karty. W pewnym momencie gorzej się poczuł i zasnął. Po przebudzeniu poczuł, że boli go "tylna część ciała".

Dyżurny powiadomił o sytuacji służby, a pociąg został zatrzymany na dworcu kolejowym w Katowicach. Tam przyjechała policja, która zabrała 27-latka do aresztu. Mężczyzna nie stawiał oporu i zgodził się na pobranie materiału genetycznego.

Zaskakujący finał sprawy. 40-latek poniesie konsekwencje? 

Z kolei 40-latek został przewieziony na izbę wytrzeźwień, bo wydmuchał promile na alkomacie. Następnego dnia wstał trzeźwy i oznajmił, że całą historię zmyślił. Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego tak się zachował.

40-latek został przesłuchany w charakterze świadka z uprzedzeniem, że wszystko, co powie, może zostać użyte przeciwko niemu. 27-latek został zwolniony z aresztu i pouczony przez policjantów o możliwościach prawnych. Dalsze czynności będą zależeć od tego, czy 27-latek złoży zawiadomienie w związku z pomówieniem. Może je także złożyć PKP w związku z opóźnieniem pociągu - przekazała w rozmowie z "Super Expressem" kom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Czy wiesz, co jedzą na Śląsku? Rozwiąż QUIZ w języku śląskim

Pytanie 1 z 10
Pitling nie każdemu smakuje. Po polsku to: