Mali wędkarze będzin

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Będzin. Czterech chłopców postanowiło wędkować na środku jeziora. Uratowali ich policjanci

Czterech chłopców w wieku od 8 do 10 lat postanowiło wybrać się na ryby. Dzieci weszły na środek zamarzniętego jeziora i próbowały wyciąć przerębel. W ostatniej chwili uratowali ich policjanci. Chłopcy w każdej chwili mogli wpaść do lodowatej wody.

Chłopcy wybrali się na ryby na zamarznięte jezioro. Uratowali ich policjanci

W trakcie ferii zimowych dyżurny będzińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż po zamarzniętym stawie w okolicy ulicy Bławatków chodzą dzieci.

Na miejsce skierowano policjantów, którzy na środku stawu zastali czterech chłopców z wędkami. Dzieci chciały wykonać przerębel, a następnie łowić ryby. Dzięki reakcji policjantów, chłopcy powoli, po kolei zeszli z zamarzniętej tafli lodu, która w każdej chwili mogła ulec pęknięciu.

Mundurowi porozmawiali z dziećmi informując ich o niebezpieczeństwie w związku z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Na miejsce przyjechali rodzice, a ich pociechy trafiły bezpiecznie do swoich domów.

Pamiętajmy, że każde wejście na zamarznięty zbiornik wodny jest ryzykowne, nawet przy bardzo dużym mrozie. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie - apeluje policja.