Zabrze

Bar w Zabrzu, w którym czas stanął w miejscu. Sztućce na łańcuchu, a jedzenie tak dobre, jak filmy Barei

W Zabrzu znajdziemy niepozorny lokal, który do złudzenia przypomina bar z filmu Stanisława Barei. Blaszane miski przykręcone do stołu, sztućce przypięte łańcuchem, małe garnuszki zamiast szklanek na napoje - to właśnie znajdziemy w Barze Dworcowym w centrum Zabrza.

Bar Dworcowy w Zabrzu jak z czasów PRL-u

Bar Dworcowy znajduje się na placu Dworcowym w Zabrzu, obok siedziby Poczty Polskiej i naprzeciwko dworca kolejowego. W tej lokalizacji znajduje się już od ponad 70 lat. Od około 50 lat lokalem zajmuje się rodzina aktualnych właścicieli.

Na wejściu w barze znajduje się pokazowy stolik rodem z PRL-u, który wygląda dokładnie tak, jak wyglądały kiedyś stoliki w barze. Blaszane miski przykręcone są do starodawnego okrągłego drewnianego stolika, a sztućce przymocowane są grubym łańcuchem. Zamiast szklanek na napoje przygotowano mały metalowy garnuszek oraz szklankę z zastawy społem.

Zobaczcie zdjęcia.

- Zawsze było tam tanio i smacznie. Bardzo dużo osób chodziło tam na posiłki - wspomina mieszkanka Zabrza, która bar pamięta jeszcze z czasów swojego dzieciństwa.

Choć teraz wystrój jedynie nawiązuje do czasów PRL-u, wciąż można tam dobrze zjeść. W menu znajdziemy głównie typowe na Śląsku domowe dania, a ceny nie są wygórowane. Obiad można tam zjeść za mniej niż 30 zł. Rolada z kluskami i dodatkiem to koszt 29 zł, a kotlet schabowy z ziemniakami i surówką kosztuje 27 zł. W menu znajdziemy też m.in. bułki, pierogi, naleśniki, golonko, gołąbki i bigos.

Po co chodziliśmy do Pewexu? QUIZ dla wszystkich, którzy pamiętają słynne sklepy PRL-u

Pytanie 1 z 10
Telewizory i magnetowidy tej firmy miał ponoć reklamować sam Lech Wałęsa. W TV leciała także dowcipna reklama z Krzyżakami. Co to za marka?
krzyżacy