Antychorzowski baner na Tysiącleciu

i

Autor: FB

Wiadomości

"Antychorzowski" baner zawisł na osiedlu Tysiąclecia. Wściekli kibice "niebieskich" próbowali go zdjąć WIDEO

16 marca na Stadionie Śląskim odbyły się derby Śląska. Tego dnia policja interweniowała co najmniej kilkadziesiąt razy. Do jednego z incydentów doszło na kilka godzin przed meczem. Na jednym z bloków na os. Tysiąclecia zawisł anty "chorzowski" baner. Zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu, na którym widać wściekłych kibiców Ruchu.

Wielkie Debry Śląska. Górnik Zabrze niepokonany

Tegoroczne derby Śląska zapiszą się w kartach historii. Na Stadionie Śląskim w sobotę, 16 marca zmierzyły się klubu Ruch Chorzów i Górnik Zabrze. 123. Wielkie Derby Śląska przyciągnęły ponad 38 tys. kibiców na trybuny. Po pełnym emocji meczu 2:1 wygrał Górnik. Relację ze spotkania można przeczytać tutaj.

Niestety taki wynik nie spodobał się wszystkim kibicom. Ruch Chorzów w niedzielę wydał oświadczenie, w którym poinformował, że straty po meczu na Stadionie Śląskim sięgają co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdewastowano m.in. toalety, w których wyrywano drzwi, kabiny WC, grzejnik oraz wyrwano kafelki ze ścian. Wyłamane zostało wejście do znajdującej się na terenie sektora gości serwerowni. To tylko część szkód.

Anty "chorzowski" baner zawisł na os. Tysiąclecia. Kibice niebieskich wściekli

Jednak już na kilka godzin przed meczem pojawiły się pierwsze niesnaski. W godzinach popołudniowych 16 marca na jednym z bloków na osiedlu Tysiąclecia, w okolicy lokalu McDonald's został wywieszony wulgarny baner. Kibice jednego z klubów wywiesili plakat z napisem "j*bać ruch".

Na TikToku udostępniono nagranie, na którym widać, jak wściekli kibicie Ruchu próbują pozbyć się baneru. Dziesiątki kibiców biegły w stronę baneru, krzycząc "honor flagi". Policja nie podaje informacji dotyczących sprawców tego zdarzenia.

Kibice na Wielkich Derbach Śląska

Zobacz zdjęcia