Autobus przejechał dziewczynkę. Koszmarny wypadek w Staromieście

Do koszmarnego wypadku doszło w Staromieście niedaleko Lelowa. Autobus potrącił dziewczynkę. Dziecko zostało ciężko ranne. Z uwagi na jej rozległe obrażenia zdecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tragiczny wypadek w Staromieście

Koszmarny wypadek w miejscowości Staromieście, niedaleko Lelowa. Jak informuje portal Zawiercie 112, autobus przejechał dziecko. Do wypadku doszło w czasie manewru cofania autobusu. 13-latka znalazła się za autobusem i była niewidoczna dla kierowcy.

- Wstępne ustalenia wskazują, ze kierujący autobusem szkolnym 65-letni mężczyzna wysadził dzieci z pojazdu i wykonując manewr zawracania najechał na pieszą lat 13. Dziewczynka z obrażeniami została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala w Sosnowcu - informuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś z KPP w Częstochowie.

Tuż po wypadku na miejsce zostały wezwane służby ratownicze, jednak ze względu na rozległe obrażenie i bezpośrednie zagrożenie życia, zdecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec lądował na pobliskim polu i przetransportował ciężko ranną ofiarę wypadku do szpitala.

Policja na miejscu bada okoliczności wypadku. 

Stan dziewczynki był bardzo ciężki.

W chwili obecnej w akcji uczestniczą strażacy z JRG Częstochowa i gminy Lelów, zespół pogotowia ratunkowego oraz policja.

Na miejscu policjanci przeprowadzają szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady i materiał dowodowy w tej sprawie. Cała sytuacja będzie dokładnie weryfikowana przez śledczych.

Kierowca autobusu był trzeźwy.